Formuła Prolipolica: Skuteczne Narzędzie w Procesie Odchudzania i Rola Suplementacji
- Acidoza
- Afty
- Alergie
- Alkaliczna Woda Jonizowana
- Anemia
- Angina
- Anoreksja
- Aquarion, a życie
- Aquarion - woda życia
- Aromaterapia
- Artroza
- Arytmia serca
- Askarioza
- Astma Oskrzelowa
- Astygmatyzm
- Biegunka
- Błędne koło
- Bolesne miesiączki
- Ból jądra
- Bóle gardła
- Bóle kręgosłupa
- Bóle mięśniowe
- Brodawka
- Chcę schudnąć
- Choroba Alzheimera
- Choroba kociego pazura
- Choroba lokomocyjna
- choroba nerek
- Choroba Raynauda
- Choroba wieńcowa serca
- Choroba zawodowa
- Choroby paznokci
- choroby tropikalne
- Choroby wątroby
- Chrapanie
- Chrypka
- Cukrzyca
- Częste złamania
- Czyraki
- Depresja
- Dieta dla sportowców
- Dieta grupa krwi 0
- Dieta grupa krwi A
- Dieta grupa krwi B
- Dieta grupa krwi AB
- Dieta przed zawodami sportowymi
- Dieta w czasie długotrwałych treningów
- Dieta w okresie powysiłkowym
- Dieta zgodna z grupą krwi
- Dławica sercowa
- Dna moczanowa
- Dobór diety
- Dreszcze
- Dzwonienie w uszach
- Formula prolipoliczna na odchudzanie
- Gronkowiec
- Grzybica
- Helicobacter pylorii
- Hemoroidy
- Histeria
- Impotencja
- Jęczmień
- Kaszak
- Katar sienny
- Kołotanie serca
- Koncentracja u sportowców
- Kontuzje
- Krwawienie z przewodu pokarmowego
- Krztusiec
- Łuszczyca
- Łysienie
- Mastopatia
- Metabolizm
- Menopauza
- Miastenia
- Miażdzyca
- Migrena
- Mocznica
- Na sen
- Nadciśnienie
- Nadmierny Apetyt
- Nerwica
- Niedobory witamin
- Nietrzymanie moczu
- Niewydolność krążenia
- Nieżyt żołądka
- Nowotwory
- Obrzęki
- Oczyszczanie organizmu
- Odbijanie
- Okres ciąży
- Okres połogu
- Oparzenia słoneczne
- Opryszczka
- Owsiki
- Oziębłość Płciowa
- Palenie papierosów
- Paradontoza
- Parkinsonizm
- Pochwica
- Polipy jelita
- Polipy macicy
- Promienica
- Prostata
- Przedwczesny wytrysk
- Przełyk Baretta
- Przewlekłe zmęczenie u sportowców
- RDS - zespół zaburzeń oddechowych
- Różyczka
- Rumień nagły
- Rzeżączka
- Siniec
- Siwienie
- Skręcenie
- Stulejka
- Ropień płuc
- Roponercze
- Siła i masa
- Skurcze mięśni
- Starzenie się
- Stosowanie Wody Alkalicznej
- stres
- Sucha skóra
- Świerzb
- Testoksykoza
- Toczeń
- Torbiele
- Trening odchudzający
- Trójglicerydy
- Ukąszenie
- Wodniak jądra
- Wrzody
- Wspomaganie treningu
- Wzdęcia
- Zakażenia grzybicze, zmiany skórne
- Zapalenie pęcherza moczowego
- Zapalenie pochwy
- Zapalenie otrzewnej
- Zatrucie alkoholowe
- Zatoki przynosowe i czołowe
- Zawał serca
- Zdrowa woda
- Zestawienie innych filtrów z AQUARIONEM
- Zgaga
- Zimne nogi i ręce
- Zmęczenie
Zatrucie alkoholem etylowym to zatrucie najczęściej napojami alkoholowymi o zawartości od 3% do 60%. Alkohol ten wchłania się bardzo szybko, już w żołądku. Przekrwione spojówki, zapach alkoholu z ust, zamazana mowa, zaburzenie równowagi, wymioty to tylko nieliczne objawy zatrucia alkoholem.
Jest bardzo poważną chorobą. Występuje w wyniku perforacji, czyli na przykład pęknięcia wrzodu żołądka, woreczka żółciowego, czy wyrostka robaczkowego. Wszystkie płyny będące w tych narządach wypływają poza jego obszar. W taki sposób dochodzi do infekcji i zapalenia otrzewnej.
Zimne nogi i ręce często są spowodowane chorobą Raynauda. Jest to mało poznane schorzenie układu krążenia, które jest dokuczliwe i często nie wiemy, jak sobie z tym poradzić. Palce u rąk i nóg bledną, zmniejsza się czucie, często mamy objawy mrowienia i zdrętwienia. Końcówki palców są białe jak kartka papieru często może to być jeden palec i zdecydowanie różni się on od innych.
Zgaga jest to piekące lub bolesne odczucie z przełyku. Ból ten zazwyczaj odczuwany jest zamostkowo w nadbrzuszu oraz w gardle, krtani, a nawet w bocznych częściach klatki piersiowej. Zgaga spowodowana jest zazwyczaj przez zarzucenie soku żołądkowego do dolnego odcinka żołądka, lub treści dwunastniczej do żołądka. Cofanie się soku żołądkowego do przełyku wywołuje zgagę, ból zamostkowy, który ciężko odróżnić od bólu wieńcowego. Zwieracz wpustu żołądka powinien ulegać rozluźnieniu tylko w tym momencie, w którym pokarm przesuwa się z przełyku do żołądka, gdy dzieje się to również odwrotnie, kwaśna treść żołądkowa cofa się do przełyku, powodując uczucie pieczenia - zgaga.
W strukturze kostnej czaszki rozmieszczone są zatoki czołowe i przynosowe, które wypełnione są powietrzem. Wewnątrz znajdują się rzęski, które pełnią funkcję oczyszczającą. Wytwarza się tam również śluz, który nawilża nabłonek, zbiera zanieczyszczenia i je wydala. Przyczyną infekcji zatok najczęściej są częste przeziębienia, słaba odporność immunologiczna oraz alergie. Atakujące wirusy i bakterie powodują gęstą wydzielinę często ropną, która znajduje swoje ujście, lub też nie, co wiąże się z bólami głowy, często przy schylaniu głowy w dół. Takie zaburzenia drożności nosa utrudniające przewietrzanie zatok, często prowadzi do rozwoju zapalenia zatok.
Zapalenie pęcherza moczowego spowodowane jest przez infekcje bakteryjne i wirusowe. Do zakażenia dochodzi, gdy bakterie dostaną się z cewki moczowej do pęcherza. Choroba ta w większej mierze dotyczy kobiet, niż mężczyzn. Powodem tego jest budowa układu moczowego kobiet. Kobiety mają o wiele krótszą i szerszą cewkę moczową, taka budowa organizmu kobiety powoduje, że bakterie szybciej atakują pęcherz moczowy kobiety, niż mężczyzny.
Bardzo ważnym elementem trawienia jest sposób spożywania pokarmów tzn . możemy szybko jeść słabo gryząc i przy tym pośpiechu nałykamy się dużo powietrza. Wytwarzany w przewodzie pokarmowym gaz, częściowo wydalany jest poprzez usta (odbijania). Niestrawność i połknięte powietrze powoduje wzdęcia brzucha, (w tali może nam przybyć nawet parę centymetrów) zwiększa się ilość wydalania gazów, mogą wystąpić mdłości, wymioty i bolesne skurcze jelit Zdrowy człowiek wypuszcza je 15 razy dziennie, a ich łączna objętość wynosi 1,5 litra. Nieprzyjemny zapach gazów spowodowany jest przez bakterie znajdujące się w okrężnicy, które wytwarzają niewielkie ilości gazów zawierające związki siarki.
Dwóch australijskich lekarzy w 1982 roku odkryło bakterię helicobacter pyroli, która odgrywa kluczową rolę w powstawaniu wrzodów. Najbardziej narażone na zarażenie przez tą bakterię są dzieci. Mówi się, że około 70-80% dzieci w krajach rozwijających się posiada tą bakterię. Uważaj na swoje dziecko, jeśli będzie miało wymienione niżej objawy, pójdź do lekarza. Nie dawaj odrazu antybiotyków, są inne bezpieczniejsze preparaty wspomagające nie powodujące skutków ubocznych.
Kiedy wrzód już się pojawi zazwyczaj możemy go odczuwać jako ból brzucha na czczo lub w określonym okresie po spożyciu posiłku. Może również występować uczucie pieczenia między posiłkami, rano, po wypiciu kawy, soku pomarańczowego czy alkoholu.
Wrzód - jest to ranka występująca na ściankach żołądka i dwunastnicy. W prawidłowym funkcjonowaniu układu trawiennego, gruczoły w błonie śluzowej żołądka wytwarzają soki trawienne, oraz maź chroniącą wewnętrzne powierzchnie żołądka i dwunastnicy przed uszkodzeniem. Wrzód powstaje w wyniku zachwiania tej cienkiej równowagi, a soki trawienne zaczynają "wyżerać" wewnętrzne powierzchnie żołądka lub dwunastnicy.
Trójglicerydy i cholesterol to ryzyko zawału serca czy udaru mózgu. Czy schorzenie to jest ściśle związane ze sposobem odżywiania?
Pogląd ten rodzi wśród naukowców ogromne wątpliwości. Cholesterol zawierający się w pokarmach wchłaniany jest w niewielkich ilościach. Co się z nim dzieje i ile tego tłuszczu produkuje organizm wszystko zależy od organizmu, a przede wszystkim od wątroby.
Jeden organizm poradzi sobie z większą dawką tłuszczy, inny zaś nie poradzi sobie nawet z małą dawką. Jedno jest pewne, że jedzenie tłuszczów nasyconych, zwierzęcych pobudza organizm do produkcji cholesterolu i trójglicerydów.
Jeżeli powstaje z nienasyconych tłuszczów to podczas lekkiego wysiłku "topi się", wystarczy się tylko spocić i organizm radzi sobie bez problemu, jeżeli dostarczamy tłuszcze zwierzęce wtedy sam wysiłek fizyczny nie wystarczy, strumień krwi jakby "dusi się" i wtedy cząsteczki cholesterolu odkładają się na ściankach tętnicy i zwężają prześwit przepływu krwi.
Toczeń jest chorobą zapalną, która raz na jakiś czas się uaktywnia. Jej pierwsze oznaki mogą mieć miejsce między 15, a 35 rokiem życia. Dolegliwość ta jest bardzo trudna do wykrycia, gdyż wywołuje wiele objawów w praktycznie wszystkich narządach naszego organizmu. Daje znać o sobie na skórze, w nerkach, sercu, stawach.
Świąd jest cechą charakterystyczną tego schorzenia. Nasila się w nocy podczas snu, w wyniku rozgrzania ciała w pościeli. Dlatego w czasie snu występuje wiercenie się i ciągłe drapanie.
Świerzb najczęściej występuje pomiędzy palcami rąk, w fałdach skóry, w okolicach sutek i pępka u kobiet, oraz w okolicach narządów płciowych i pośladków u mężczyzn. Obszar objęty chorobą u dzieci to dłonie oraz podeszwy stóp, gdzie dochodzi do powstawania wysypki grudkowo-pęcherzykowej.
Sucha skóra to delikatna skóra, jest ona mało elastyczna podatna na podrażnienia, zaczerwienienia i szybko powstające zmarszczki. Wymaga ona systematycznej pielęgnacji i zabezpieczenia zwłaszcza przed słońcem. Występują na niej przebarwienia niewielkie złuszczenia, zmarszczki (głównie w okolicy oczu i ust), sieci rozszerzonych naczyń krwionośnych, które podczas długotrwałego okresu suchości mogą pękać.
Jak rozpoznasz, że masz problemy z suchością skóry?
Tempo życia jakie jest nam narzucone we współczesnym świecie, dotyczy każdego z nas. Sprawia, że żyjemy w ciągłym stresie, który może spowodować całkowite załamanie umysłowe lub fizyczne, o ile na czas nie zostaną podjęte zdecydowane środki zaradcze.
Stres związany jest ze zwiększoną produkcją adrenaliny, która wydzielana jest bezpośrednio do krwiobiegu, dzięki czemu jej działanie jest natychmiastowe. Zwiększony przepływ adrenaliny we krwi pojawia się w reakcji na strach, stres fizyczny bądź emocjonalny. Adrenalina jest siłą, która pozwala ludziom na skuteczne działanie podczas chwili kryzysu, pozwala na maksymalną mobilizację sił w celu odwrócenia zagrożenia.
Starzenie się jest nieodzowną częścią życia człowieka i nie da się tego uniknąć. Przy okazji tego okresu występuje wiele chorób, związanych z zaburzeniem pracy większości narządów. Starość to specyficzna choroba. Wydaje Ci się, że jesteś w pełni formy, ale wiele przyjemności możesz już tylko powspominać lub popatrzeć z daleka.
Wiele lekarzy twierdzi, że jest wiele sposobów na procesy starzenia się, jednak wskaźniki wskazują, że żyją oni krócej niż inni. Teraz trzeba się zastanowić, czy warto polegać na diagnozach i opiniach ludzi, którzy sami sobie nie są w stanie pomóc...
Tak bardzo bolesne i nieprzyjemne dla nas skurcze mięśni, są spowodowane głównie przez braki płynów, witamin i minerałów takich jak magnez, wapń, czy potas. Powodem ich występowania może być intensywny wysiłek, trening sportowy, jak również cukrzyca, nadciśnienie, żylaki, choroba reumatyczna oraz niedotlenienie narządów i tkanek.
Roponercze jest to zakażenie moczu, który gromadzi się w nadmiarze w miedniczce nerkowej przybierając w ten sposób rodzaj treści ropnej. Objawem roponercza jest nasilający się wraz z upływem czasu ból w wodonerczu oraz gorączkowy stan septyczny.