Blog kategorie

Ukąszenie

W lecie w Polsce, ludzie narażeni są na ukąszenia komarów, much, kleszczy, użądlenia pszczół, os czy mrówek. Ukąszenia te powodują zazwyczaj niewielkie zaczerwienienie, obrzęk oraz ból i świąd. Objawy te nie są poważnym problemem i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia.

Czasami zdarza się jednak, że obrzęk i zaczerwienienie są nadzwyczaj duże i utrzymują się długo. Wówczas może występować alergia na jad pszczół i innych owadów,a o tym nie wiemy. Około 3% osób reaguje alergicznie na takie ukąszenia. Osoby takie muszą szukać pomocy medycznej.

Jad owadów zawiera substancje powodujące obrzęki i zaczerwienienie w miejscu ukąszenia. Osy i pszczoły atakują ludzi kiedy czują się zagrożone, natomiast gdy komary,muchy czy kleszcze pożywiają się ludzką krwią.

Co przyciąga owady?

  • zapach perfum,
  • zapach słodyczy,
  • jaskrawe kolory ubrania.

Objawy po ukąszeniu u alergików:

Reakcja alergiczna i niealergiczna o podobnym przebiegu, która powstała w wyniku wielokrotnych ukąszeń wywołuje takie objawy jak gwałtowny obrzęk powiek, warg, języka czy  wymioty. Do tego dochodzą niekiedy objawy ogólne jak spadek ciśnienia krwi, duszności oraz zaburzenia rytmu serca.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl