Blog kategorie

Zgaga

Zgaga jest to piekące lub bolesne odczucie z przełyku. Ból ten zazwyczaj odczuwany jest zamostkowo w nadbrzuszu oraz w gardle, krtani, a nawet w bocznych częściach klatki piersiowej. Zgaga spowodowana jest zazwyczaj przez zarzucenie soku żołądkowego do dolnego odcinka żołądka, lub treści dwunastniczej do żołądka. Cofanie się soku żołądkowego do przełyku wywołuje zgagę, ból zamostkowy, który ciężko odróżnić od bólu wieńcowego. Zwieracz wpustu żołądka powinien ulegać rozluźnieniu tylko w tym momencie, w którym pokarm przesuwa się z przełyku do żołądka, gdy dzieje się to również odwrotnie, kwaśna treść żołądkowa cofa się do przełyku, powodując uczucie pieczenia - zgaga.

Obcisłe ubrania zwiększają ciśnienie w jamie brzusznej i mogą powodować cofanie pokarmu. Przyczyną zgagi może być również nadpobudliwość i nerwica. Do przyczyn występowania zgagi zaliczamy alkohol, kawę, napoje gazowane, czekolada, owoce, soki cytrusowe, pomidory, ostre przyprawy, tłuste jedzenie, słodycze jak i orzeszki ziemne. Aby zapobiec zgadze należy odżywiać się równomiernie, nie objadać się oraz zastosować poniższą kurację.

Efektywna kuracja:

  1. AC-Zymes - Preparat zawierający 2 mld żywych kultur bakterii. Stwarza niekorzystne warunki dla wirusów bakterii, przez co mocno przyczynia się do odpowiedniej pracy żołądka. Stosuj 2 kapsułki dziennie na pusty żołądek.
  2. Rhodiolin - Produkt ma działanie wyciszające. Uspokoi nasz przewód pokarmowy. Stosuj 3x2 tabletki dziennie. Dawki można podawać zmniejszająco przez okres co najmniej 3 miesięcy.
  3. Stress Management - Obniża wpływ stresu na nasz organizm. Poprawia pracę naszego organizmu. Stosuj 2 tabletki dziennie po posiłku.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl