Blog kategorie

Zatrucie alkoholowe

Zatrucie alkoholem etylowym to zatrucie najczęściej napojami alkoholowymi o zawartości od 3% do 60%. Alkohol ten wchłania się bardzo szybko, już w żołądku. Przekrwione spojówki, zapach alkoholu z ust, zamazana mowa, zaburzenie równowagi, wymioty to tylko nieliczne objawy zatrucia alkoholem.

Osobę taką należy ułożyć w pozycji bocznej ustalonej, zapewniając ciepło. W ten sposób możemy być pewni że zapewniliśmy podstawowe czynności życiowe u takiej osoby. Jeżeli stan osoby nietrzeźwej jest zły to należy udać się z nią do szpitala.

Picie alkoholu - jego następstwem jest tzw. "kac". Jeżeli chodzi o radę na kaca to należy zaspokoić organizm w witaminy, głównie witaminę C ze względu na obkurczanie naczyń krwionośnych, oraz aminokwas Argininę. Ze znanych sposobów na kaca jest również łyżka miodu, która poprzez zawartą w niej fruktozę, przyspiesza metabolizm, a organizm szybciej usuwa szkodliwe dla niego substancje. Musimy jednak pamiętać o tym, że miód ten musi być naturalny. Czego nie polecamy, a jest szczególnie stosowane przez społeczeństwo to kawa. Zawarta w niej kofeina pobudza organizm tylko na chwilkę dając uczucie "trzeźwości". Po czym wypłukuje organizm z witamin i z wody. Następuje wtedy znowu pogorszenie "samopoczucia".

Jeżeli chodzi o preparaty firmy Calivita, które mają rewelacyjny wpływ na kaca to głównym preparatem stosowanym przez naszych klientów jest Liver Aid - link. Preparat ten chroni wątrobę i daje jej niezbędnych substancji do efektywnej pracy. Wystarczą 2 tabletki przed spożyciem alkoholu i 2 bezpośrednio po. Następnym produktem jest wspomniana wyżej witamina C i preparat C-500 - link oraz preparat Arginina Plus - link.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl