Blog kategorie

Wrzody leczenie

Podstawą leczenia jest ochrona błony śluzowej żołądka i dwunastnicy, oraz zmniejszenie wydzielania kwasu żołądkowego wpływającego na uszkodzenie ścianek żołądka. Najlepiej stosować środki zawierające magnez i wapń, który zażywa się przed posiłkiem i wieczorem w celu zneutralizowania kwasów żołądkowych.

Jeżeli wrzód żołądka spowodowany jest bakterią helicobacter pylori należy przywrócić równowagę bakteryjną w żołądku stosując żywe kultury bakterii.

Co robić kiedy mamy wrzody?

Borykając się już z wrzodem należy wyeliminować czynniki, które wpływają na jego dalszy rozrost. Takim czynnikiem jest alkohol, niewłaściwe odżywianie, stres, kofeina, palenie papierosów, stosowanie leków przeciwzapalnych. W tym czasie nie stosuj również leków przeciwbólowych oraz jeżeli stan wrzodów jest w początkowej fazie odstaw również antybiotyki, ponieważ uszkadzają w dalszym ciągu śluzówkę żołądka. Co znacznie wydłuża leczenie wrzodów. Jeśli już musisz zastosuj paracetamol, który nie uszkadza żołądka.

Z diety usuń produkty mleczne, mimo tego że niosą chwilową ulgę wpływają na zwiększenie się wydzielania kwasu żołądkowego.

Czemu warto wspomóc swój organizm?

Preparaty wspomagające przyspieszają proces gojenia się ran, bez względu na to, czy w przewodzie pokarmowym występuje bakteria czy nie. Suplementy zamieszczone poniżej można bezpiecznie stosować w dowolnych połączeniach i jednocześnie z lekami tradycyjnymi. Ból ustępuje zwykle w ciągu 1 tygodnia, a całkowite wyleczenie może potrwać do 8 tygodni.

  1. AC-Zymes Naturalna flora baketryjna - 2 mld żywych kultur bakterii. Pomaga pozbyć się Helicobacter pylori oraz przywraca "porządek" w żołądku. Stosuj 2 razy dziennie po 1 tabletce przed posiłkiem.
  2. Calcium Magnesium Plus  Magnez z wapniem neutralizują kwasy żołądka. Stosuj 2 kapsułki dziennie na noc.
  3. Liquid Chlorophyll Regeneruje śluzówkę oraz zmniejsza zakwaszenie, neutralizując nadmiar kwasów żołądkowych. Stosuj 2 razy dziennie - łyżka stołowa produktu na pół szklanki wody na czczo.
  4. Witamina C 500 Hamuje rozwój zakażenia bakterią Helicobacter pylori, oraz przyspiesza gojenie się ran. Stosuj 2 razy dziennie po 1 tabletce.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium