Blog kategorie

Toczeń

Toczeń jest chorobą zapalną, która raz na jakiś czas się uaktywnia. Jej pierwsze oznaki mogą mieć miejsce między 15, a 35 rokiem życia. Dolegliwość ta jest bardzo trudna do wykrycia, gdyż wywołuje wiele objawów w praktycznie wszystkich narządach naszego organizmu. Daje znać o sobie na skórze, w nerkach, sercu, stawach.

Jak dochodzi do tocznia?
W wyniku tej choroby nasz układ "obronny" zaczyna wytwarzać zainfekowane komórki, które przemieszczają się po całym organizmie atakując te zdrowe. Do głównych przyczyn choroby wskazuje się czynniki dziedziczne, hormony płciowe oraz zakażenia, jak również czynniki zewnętrzne typu: różnego rodzaju leki, poród, stres czy nawet światło słoneczne.

Choroba ta występuje znacznie częściej u kobiet niż u mężczyzn.

Objawy tocznia:

 • wysypka lub nadwrażliwość skóry na promienie słoneczne,
 • gorączka,
 • ból oraz stan zapalny stawów,
 • ból w klatce piersiowej,
 • częsty kaszel,
 • wypadanie włosów,
 • powiększone węzły chłonne

Zalecane suplementy:

 1. Stress Management B-Complex - zestaw witamin z grupy B działa na cały organizm oraz zapewnia zdrową skórę, krew, nerwy i stawy. Stosuj 2 razy dziennie po 2 tabletki.
 2. Witamina C 500 - przyspiesza gojenie się ran, regeneruje naczynia krwionośne.
 3. Witamina E - wyjątkowo skuteczny preparat na skórę i stawy. W połączeniu z witaminą C znacznie przyspieszają powrót do zdrowia. Stosuj 2 razy dziennie po 1 tabletce.
 4. Omega 3 concentrate - Kwasy tłuszczowe zawarte w produkcie ograniczają stan zapalny stawów, skóry, nerek i innych dotkniętych przez tą chorobę narządów. Stosuj 3 razy dziennie po 1 tabletce. Stosuj 2 razy dziennie po 2 tabletki.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl