Blog kategorie

Zatoki przynosowe i czołowe

W strukturze kostnej czaszki rozmieszczone są zatoki czołowe i przynosowe, które wypełnione są powietrzem. Wewnątrz znajdują się rzęski, które pełnią funkcję oczyszczającą. Wytwarza się tam również śluz, który nawilża nabłonek, zbiera zanieczyszczenia i je wydala. Przyczyną infekcji zatok najczęściej są częste przeziębienia, słaba odporność immunologiczna oraz alergie. Atakujące wirusy i bakterie powodują gęstą wydzielinę często ropną, która znajduje swoje ujście, lub też nie, co wiąże się z bólami głowy, często przy schylaniu głowy w dół. Takie zaburzenia drożności nosa utrudniające przewietrzanie zatok, często prowadzi do rozwoju zapalenia zatok.

W zakażeniach bakteryjnych najczęstszą bakterią jaka występuje jest gronkowiec i paciorkowiec. Każda infekcja wywołuje stan zapalny i obrzęk błony śluzowej nosa i zatok. Obrzęk śluzówki ogranicza nam swobodne oddychanie i oczyszczenie nosa, wytwarza się podciśnienie w zatokach, które sprzyja wnikaniu wirusów i bakterii, które znajdują się w śluzówce nosa.

Częste problemy z zatokami powodują uszkodzenie nabłonka śluzówki i zaczyna się błędne koło. Następują częste infekcje, kaszel, katar, zapalenie krtani, bóle gardła itp..

Po przebytej infekcji pozostaje śluz w zatokach, który zalega w nich i zamienia się w twardą konsystencję. Tych warstw może być kilka i są one wspaniałą pożywką dla patogennych drobnoustrojów. Z czasem ulegają one procesom gnicia i sprzyjają rozwojowi licznych chorób. Proces ten może również wpływać na zaburzenia wzroku i słuchu, bóle i zawroty głowy.

Czy wiesz że...

Produkty mleczne jak np. lody, produkty mączne, cukier zwiększają wytwarzanie śluzu co sprzyja rozwojowi bakterii. Dlatego w czasie kuracji zatok odsuń je na jakiś czas.

Pamiętaj, że zatoki i nos są jednym z systemów oczyszczania organizmu. Jeżeli inne już zostały zablokowane musisz przywrócić drożność nosa i zatok. Nie ma co faszerować się antybiotykami i niszczyć śluzówkę. Lepiej skorzystać z "pomocy natury" w walce z infekcjami  i zastosować naturalne "antybiotyki".

 

Kuracja, która pomogła naszym klientom:

  • AC-Zymes Naturalna flora bakteryjna. Preparat stwarza niekorzystne warunki dla istnienia wirusów i bakterii w naszym organizmie, przez co je wypędza. Stosować 1 kapsułkę dziennie, przed posiłkiem.
  • ParaProteX Istny pogromca wirusów, bakterii i pasożytów. Ma działanie silnie oczyszczające organizm z wszelkich szkodliwych dla naszego organizmu substancji. Stosuj 3 razy dziennie, po 2 tabletki przed posiłkiem.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl