Blog kategorie

Stres

Tempo życia jakie jest nam narzucone we współczesnym świecie, dotyczy każdego z nas. Sprawia, że żyjemy w ciągłym stresie, który może spowodować całkowite załamanie umysłowe lub fizyczne, o ile na czas nie zostaną podjęte zdecydowane środki zaradcze.

Stres związany jest ze zwiększoną produkcją adrenaliny, która wydzielana jest bezpośrednio do krwiobiegu, dzięki czemu jej działanie jest natychmiastowe. Zwiększony przepływ adrenaliny we krwi pojawia się w reakcji na strach, stres fizyczny bądź emocjonalny. Adrenalina jest siłą, która pozwala ludziom na skuteczne działanie podczas chwili kryzysu, pozwala na maksymalną mobilizację sił w celu odwrócenia zagrożenia.

Zbyt intensywny i długotrwały stan stresu ma działanie destrukcyjne, osoba taka jest o wiele bardziej podatna na choroby. Przyspieszony puls i podniesione ciśnienie krwi spowodowane długotrwałym stresem wywołuje stwardnienie naczyń krwionośnych, co w konsekwencji wiąże się z chorobami serca, dusznicą bolesną, udarem czy nawet zawałem serca.

Wytwarzana w naszym organizmie adrenalina zatrzymuje procesy trawienne. Przyczynia się do zwiększonej ilości kwasu w żołądku, podrażnieniem błony śluzowej żołądka, co powoduje powstawanie wrzodów żołądka i dwunastnicy. Stres obniża również odporność organizmu, prowadzi do odczucia ciągłego zmęczenia mięśni i umysłu, co w konsekwencji łączy się z powstawaniem wielu chorób, nawet takich jak rak, czy zapalenie opon mózgowych.

Objawem stresu może być utrata apetytu, bezsenność, złość, wrogość, kłopoty z koncentracją, drżenie rąk, czy też zarumienione policzki. Tak potocznie używane słowo stres, niesie za sobą przeciążenie psychiczne i fizyczne a z tym związane jest złe znoszenie przez Ciebie tych obciążeń. Jednak nad tym można zapanować zwłaszcza, że życie przynosi i będzie przynosić nam różnego rodzaju niespodzianki. Należy się do tego psychicznie przygotować i zdać sobie sprawę że inaczej nie będzie, więc po co rozmyślać i ładować energie negatywną w swój umysł i ciało. Dążenie do maksymalnej wydajności i perfekcji, a przy tym zła ocena swoich wartości życiowych, narzucanie sobie tempa nie realnego zawsze wniesie w Twoje życie frustracje.

We współczesnej medycynie na stres podaje się leki, które z kolei wywołują uzależnienie, a zatem lepiej byłoby odnaleźć źródło i przyczyny stresu, spróbować je zwalczyć zanim niegroźne objawy staną się przyczyną wielu chorób.

Kuracja naturalnymi suplementami diety:

  1. Rhodiolin - >> czytaj więcej << Produkt ma działanie wyciszające. Lepiej radzimy sobie z sytuacjami stresowymi, lepsze podejmowanie decyzji pod wpływem stresu. Stosuj 3x2 tabletki dziennie. Dawki można podawać zmniejszająco przez okres co najmniej 3 miesięcy.
  2. Stress Management - >> czytaj więcej << Odpowiedni dobór witamin i minerałów zmniejsza objawy stresu. Stosuj 2 tabletki dziennie po posiłku.
  3. Noni - >> czytaj więcej << Liofilizowane Noni, pomoże Ci uzupełnić dietę, zmniejszy uczucie zmęczenia, załagodzi stres. Pomoże przebrnąć przez ciężki dla Ciebie okres, bez szkody dla organizmu. 30ml rano, przed posiłkiem.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl