Blog kategorie

Skręcenie

Skręcenie jest to uraz, powodujący ból oraz sztywność mięśni. Do najczęściej skręconych należą łydki, pachwiny, uda i barki. Przyczyną skręceń jest nieodpowiednie obciążenie mięśni i innych tkanek. Gwałtowne podnoszenie ciężarów, podnoszenie zbyt ciężkiego przedmiotu, forsowanie tempa bez rozgrzewki, długotrwały wysiłek mięśni bez odpoczynku, te wszystkie czynniki mogą być przyczyną skręcenia.

Często skręcenie mylone jest ze zwichnięciem.

Zwichnięcie jest bardziej poważne, bolesne oraz dłuższe w gojeniu. Zwichnięciom ulegają ścięgna, więzadła oraz mięśnie, zazwyczaj w okolicy stawów. Do urazów dochodzi w wyniku działania znacznej siły na ścięgno i więzadło. Każdy upadek czy obrót to ogromna siła działająca na nie, powodująca zwichnięcie.

Objawy skręceń:

  • opuchnięte mięśnie,
  • sztywność i ból mięśni,
  • widoczne zazwyczaj po kliku dniach lekki siniec.

Objawy zwichnięć:

  • ostry ból w chwili odniesienia kontuzji,
  • zasinienie,
  • ból i opuchlizna stawu,
  • ból podczas poruszania uszkodzonym stawem.

Szybki powrót do formy:

  1. Shark Aid - Naturalna chrząstka rekina zapewnia szybką regenerację po skręceniach i zwichnięciach. Zapewnia odpowiedni poziom mazi w stawach. Kompleksowa opieka nad stawami. 3 razy dziennie po jednej tabletce, poł godziny przed posiłkiem.
  2. Joint ProteX Forte - Preparat stworzony z myślą o stawach, mięśniach, więzadłach i ścięgnach. Bogaty skład preparatu, to oczekiwane rezultaty. 2 razy dziennie po 2 tabletki przed posiłkiem.


Zarówno w skręceniu, jak i zwichnięciu połączenie tych dwóch preparatów w diecie przynosi bardzo szybką regenerację i przywraca powrót do formy oraz wzmacnia stawy na przyszłość.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium