Blog kategorie

Okres ciąży

Ciąża jest to biologiczny cud życia: rozwijanie i kształtowanie się organizmu z jednej mikroskopijnej komórki do organizmu dziecka w macicy kobiety. Kobieta jest wspaniale biologicznie przystosowana do bycia matką. Początek ciąży to okres dużych zmian hormonalnych w Twoim organizmie, na początku w jajnikach, potem w łożysku, po to aby przystosować organizm do prawidłowego rozwoju dziecka i utrzymania ciąży. Wzrost hormonów: progesteronu i estrogenu wywołuje wiele zmian w układach i narządach Twojego organizmu, co przyczynia się do stworzenia optymalnych warunków dla Twojego dziecka. Zmiany te również wpływają na Twoje samopoczucie, rozwija się w Tobie instynkt macierzyński, a Ty sama czujesz się już jako matka.

W okresie ciąży płód jest bardzo wrażliwy na działanie czynników środowiskowych. Szczególnym zagrożeniem dla rozwijającego organizmu są używki. Także papierosy oraz alkohol musisz odstawić na okres 9 miesięcy!!! Alkohol powoduje zmiany fizyczne, oraz zmiany w umyśle dziecka, a papierosy wodogłowie, małą masę dziecka oraz tak jak w przypadku alkoholu zachodzą zmiany w umyśle małego człowieka. Ważne jest abyś była spokojna i prawidłowo się odżywiała, dostarczała do Twojego dziecka odpowiednią ilość witamin i minerałów. Przykładem nieprawidłowego odżywiania jest brak dostatecznej ilości witamin i minerałów w owocach i warzywach. Nie spożywaj produktów przetworzonych. 

Konieczna suplementacja w tym okresie:

  1. New Life - Suplement przeznaczony wyłącznie dla kobiet w ciąży. Zawarte w nim witaminy minerały oraz kwas foliowy, zapewniają prawidłowy rozwój dziecka.
  2. AC-Zymes - Naturalna flora bakteryjna. Uniemożliwia rozwój szkodliwych wirusów i bakteri w naszym organizmie. Stosuj 2 kapsułki dziennie na pusty żołądek.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium