Blog kategorie

Nowotwór wątroby

Wśród nowotworów wątroby wyróżniamy nowotwór pierwotny i wtórny. Ten pierwszy to taki, u którego rozwój nowotworu zaczyna się w wątrobie. Jest to dość rzadko spotykany nowotwór, przy czym marskość wątroby tworzy dobre warunki do rozrostu pierwotnego raka. Do częstszych nowotworów wątroby należą nowotwory wtórne - przerzutowe. Rak wątroby spowodowany jest wówczas przeniesieniem się ogniska tkanki nowotworowej z innego narządu (najczęściej z płuc, żołądka, trzustki) do wątroby. Ognisko raka przemieszcza się do wątroby poprzez naczynia krwionośne i chłonne lub bezpośrednio do miąższu wątroby, gdzie tworzą zazwyczaj bardzo liczne i duże ogniska.

Objawy:

Wszelkie objawy nowotworu wątroby mogą wskazywać na jej przewlekły stan zapalny, lub zmiany marskie. Po pewnym czasie następuje znaczne powiększenie się jej rozmiarów, oraz znaczny spadek jej wydolności i pracy.

Aby stwierdzić ostatecznie o pierwotnym nowotworze wątroby, wykonuje się badanie histopatologiczne, które polega na badaniu pobranych wycinków wątroby.

Podejrzenie o przerzutowym nowotworze następuje, gdy przy rozpoznanym ognisku pierwotnym w innym narządzie, pojawiają się wyżej wymienione objawy upośledzenia wątroby.

Leczenie nowotworów wątroby:

Do leczenia tego nowotworu stosuje się przede wszystkim chemioterapię, leczenie objawowe i wspierające czynność wątroby.

Podczas leczenia wątroby najważniejsze jest unikanie alkoholu, substancji toksycznych, oraz stosowanie właściwej diety (w tym celu najlepiej się skontaktować z nami).

Jeżeli chodzi o suplementację podczas chorób nowotworowych, biorąc szczególną uwagę na nowotwór wątroby pomocne są preparaty:

  • Noni - Produkt, w którym dzięki obecności damnacanthalu, noni rewelacyjnie zapobiega nowotworom oraz uzupełnia dietę w walce z nowotworem. Tylko te noni jest liofilizowane, reszta noni dostępna na rynku jest pasteryzowana. Stosuj 3 razy dziennie po 40ml przed jedzeniem.
  • Sublingual Coenzym Q10 - Antyoksydant - stosowany powszechnie w chrobach nowotworowych. Duża dawka Koenzymu do ssania pod język - odrazu wchłania się do organizmu bez obciążania wątroby. Stosować 2 razy dziennie między posiłkami.
  • AC-Zymes - Naturalna flora bakteryjna. Zdrowy przewód pokarmowy to podstawa. Stosuj 3 razy dziennie po 3 tabletki przed posiłkiem.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium