Blog kategorie

Dobór Diety

Jak dobrać odpowiednią dietę

Dietę należy dobrać do potrzeb osoby zdrowej, czyli tzw. dietę podstawową uwzględniającą wartości energetyczne i odżywcze ( w zależności od wieku, płci, grupy krwi, aktywności fizycznej) i osoby chorej z różnymi dolegliwościami. Od tego zależeć będzie modyfikacja żywienia podstawowego. Modyfikacja żywienia tzn. dobór odpowiednich technik kulinarnych przygotowywania posiłków, dobór produktów i ich konsystencji, określenie ilości, jakości tych produktów i ich wartości energetycznej i odżywczej.

 • Żywienie podstawowe - ma za zadanie utrzymanie zdrowia, dostarczenie wartości odżywczych, kalorycznych aby utrzymać dobry stan umysłowy i fizyczny w zależności od stanu fizjologicznego organizmu ( wiek, płeć , masa ciała, aktywność fizyczna lub okres ciąży i karmienia)
 • Dieta bogato resztkowa - stosowana najczęściej dla osób z zaparciami, zespół jelita drażliwego, otyłość.
 • Dieta łatwostrawna - okres rekonwalescencji, spadek odporności, różne schorzenia.
 • Dieta łatwo strawna z ograniczeniem tłuszczu - problem z trawieniem i wchłanianiem tłuszczy ( ostre i przewlekłe zapalenie wątroby , trzustki, dróg żółciowych, kamica żółciowa, problemy z jelitem grubym.
 • Dieta łatwo strawna z ograniczeniem substancji pobudzających wydzielanie soku żołądkowego- choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, nieżyty żołądka, refluks żołądkowo - przełykowy.
 • Dieta łatwostrawna o zmiennej konsystencji np. papkowa, płynna - po zabiegach operacyjnych, choroby jamy ustnej, dziąseł , problemy z przełykaniem.
 • Dieta ubogoenergetyczna - przewidziana dla osób z nadwaga i otyłością.
 • Dieta o kontrolowanej zawartości kwasów tłuszczowych - chorzy z hiperlipoproteinemią lub miażdzycą.
 • Dieta bogatobiałkowa- sportowcy, wyniszczenie organizmu, rozległe oparzenia, przy chorobach o przebiegu z wysoką gorączką.
 • Dieta niskobiałkowa- niewydolność wątroby i nerek
 • Dieta z ograniczeniem łatwo przyswajalnych węglowodanów - chorzy na cukrzycę, nadwaga, otyłość..

Masz problemy z doborem odpowiedniej diety? Napisz do nas, a dobierzemy Ci dietę na bazie suplementów diety firmy Calivita.

Produkty wspomagające odchudzanie:

 1. Slim Formula >> czytaj więcej << Najpierw oczyszczanie - potem odchudzanie. Preparat oczyszczający organizm z toksyn, pozwalający na efektywne odchudzanie.  Dawkowanie na stronie o produkcie.
 2. Shake One Waniliowy >> czytaj więcej << Przyspieszenie metabolizmu. Odpowiednio dobrany skład przyniesie szybkie rezultaty w odchudzaniu. Stosuj zamiast posiłków rano i wieczorem.
 3. Chromium max 500  >> czytaj więcej << Odchudzanie na zdrowo. Produkt zmniejsza łaknienie na słodycze, nie pozwala do przemiany węglowodanów na tłuszcze. Stosuj 3 razy dziennie po 1 tabletce, pół godziny przed posiłkiem.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium