Blog kategorie

Częste złamania

Częste złamania nie są powodem przypadku, czy pecha. Z pewnością miejsce, które już raz było złamane, bez odpowiedniej suplementacji, regeneracji organizmu, likwidacji zakwaszenia jest bardziej podatne na wszelkiego rodzaju urazy, dlatego też mamy do czynienia z częstymi złamaniami. Głównym powodem łamliwości naszych kości może być osteopenia, osteoporoza czyli zakwaszenie organizmu co za sobą niesie ucieczkę wapnia z kości i oczywiście w konsekwencji występuje niedobór tego pierwiastka w Twoim organizmie.

Zła dieta, szybkie tempo życia, powoduje ograniczenie wchłaniania niektórych pierwiastków do naszego organizmu. Przykładem tego może być Cola, która nie tylko powoduje tycie spowodowane dużą dawką cukrów. Związki zawarte w Coli silnie zakwaszają Twój organizm dwutlenkiem węgla, ale również ograniczają wchłanianie wapnia i magnezu.

Minerały te są niezbędne do budowy i regeneracji naszego szkieletu, dlatego też nie należy pod żadnym względem spożywać takich napoi zbyt często. Osteoporoza pojawia się najczęściej u kobiet w okresie menopauzy (można stracić nawet do 7 % masy kostnej rocznie) ale jest również przypadłością mężczyzn wchodzących w etap andropauzy.

Coraz częściej występuje osteopenia u młodych dziewcząt z zaburzeniami miesiączkowania. Nadmierny wysiłek, nadmiar sodu i siedzący tryb życia przyspiesza jej powstawanie. Skłonność do osteoporozy dziedziczy się po matce.

W tym czasie poważnemu zmniejszeniu ulega masa kostna, osłabiając strukturę kości tzw potocznie dziurawą architekturę beleczkową. W ciągu 24 godzin z kości ubywa około 700 mg wapnia, niezbędne jest stałe, dobowe uzupełnianie go w tej samej ilości. Musi być równowaga pomiędzy budowaniem nowej tkanki kostnej a jej obumieraniem. Niektóre publikacje podają nawet że dolna granica jest 800 mg na dobę a w okresie osteoporozy nawet od 1000 mg do 1500 mg na dobę. Wapń musi być organiczny i z łączeniami chelatowymi jak Strong Bones lub Power Mins.

Aby wzmocnić kości należy kuracje stosować dłuższy okres czas. Trudno jest określić ten czas. Zależy to od chorób towarzyszących, zaburzeń hormonalnych i problemów z przyswajalnością witamin i minerałów. Bardzo ważne jest również oczyszczanie organizmu z toksyn. Stwierdzone jest że u 50% kobiet, które osiwiały przed 40 rokiem życia i są szczupłe, delikatne, o jasnej karnacji zagrożenie osteoporozą się zwiększa. Należy pamiętać że syntetyczne suplementy przyswajają się w około 15 - 20% natomiast z pozostałością organizm walczy jak z konserwantami.

Gdy zakwaszenie organizmu się zwiększa, następuje ucieczka wapnia z kości i tym samym zwiększa się zapotrzebowanie na budulec jakim jest Strong Bones. Dobry wapń organiczny jest niezbędny, natomiast zły, nieorganiczny jest trudno przyswajalny. Wapń nieorganiczny mamy ze wszystkich produktów poddanych obróbce termicznej. Aby zneutralizować nieorganiczny wapń, organizm pobiera bardzo dużo makro i mikroelementów z kości. Wapń nieorganiczny tworzy podstawę kamieni w nerkach, wątrobie i woreczku żółciowym. Słodycze, czarna herbata, palenie tytoniu, smażone czerwone mięso bardzo silnie zakwasza Twój organizm. Alkohol i kofeina wypłukują wapń. Poziom wapnia powinien być w granicach od 2,0-2,5 mmol/litr lub 8,0- 10,0 mg/100ml. W zależności od Twojego stylu życia i diety, uzależnia się dobowe zapotrzebowanie na ten pierwiastek.

 

Kuracja, która pomogła innym:

  1. Strong Bones - Preparat zawierający czysty, łatwoprzyswajalny wapń i magnez. Zdrowe i silne kości w zasięgu ręki.
  2. Power Mins - Zestaw minerałów zapewniający kondycję układu kostnego. Profilaktyka złamań, zwichnięć i skręceń.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium