Blog kategorie

Cukrzyca

Cukrzyca jest chorobą metaboliczną. Występują w organizmie zaburzenia spowodowane upośledzeniem wydzielania insuliny przez trzustkę (cukrzyca I typu) lub zmniejszenie wrażliwości tkanek na działanie insuliny (cukrzyca typu II zwana cukrzycą insulinozależną. Bardzo dużo jest cukrzycy starczej, utajonej, związanej ze złym odżywianiem i nieodpowiednim trybem życia. Jest to obecnie choroba cywilizacyjna. Bardzo istotne jest aby zadbać o profilaktykę, jeżeli w najbliższej rodzinie ktoś choruje lub występuje skłonność do tycia. Wiadomo już wtedy z góry, że trzustka sobie nie radzi. Przy cukrzycy występuje dużo powikłań np. problem ze wzrokiem, schorzenia nerek, arterioskleroza, neuropatia, udary mózgu, zespół stopy cukrzycowej, skłonności do różnego rodzaju grzybic i chorób serca.


Możemy skutecznie zapobiegać powikłaniom, co umożliwi nam normalne życie bez stresu i nie musi to się skończyć ciężkimi powikłaniami. W profilaktyce i wspomaganiu organizmu niezbędny będzie dla nas:

  • Nopalin - Jest to wysuszona łodyga kaktusa, która jest źródłem łatwo przyswajalnego błonnika. Błonnik wiąże nadmiar cukru w przewodzie pokarmowym i spowalnia jego wchłanianie. Spożyty 30 minut przed posiłkiem nie dopuszcza do podwyższenia poziomu cukru, ponadto obniża poziom trójglicerydów, wiąże tłuszcze zmniejszając ich wchłanianie. Nopalin zmniejsza łaknienie i redukuje masę ciała. 1 tabletka 3 razy dziennie między posiłkami.
  • Chromium Max 500 - poprawia działanie insuliny, ponieważ wchodzi w skład kompleksu aktywującego insulinę (glukoza + insulina + chrom). Jeżeli w organizmie jest brak chromu upośledzone jest działanie insuliny. Przy braku tego pierwiastka utrudniony jest transport glukozy do wnętrza komórki. 1 kapsułka dziennie po posiłku.
  • Super Coenzyme Q10 - jest to najsilniejszy antyoksydant, który pozwala optymalnie wykorzystać zasoby energii organizmu. Stabilizuje ciśnienie krwi, wzmacnia naczynia krwionośne. 2 tabletki dziennie po posiłku.
  • Witamina C 500 - to silny wymiatacz wolnych rodników. Jest bardzo ważnym preparatem dla diabetyków. Kiedy rośnie poziom glukozy występuje nadprodukcja endogennych (wytwarzanych przez organizm) wolnych rodników. W dużych dawkach naturalna witamina C rozkłada sorbitol, oraz wzmacnia śród błonki naczyń krwionośnych, co hamuje angiopatię cukrzycową. Sorbitol jest to pośredni produkt metabolizmu glukozy. U zdrowego człowieka zamienia się we fruktozę co pozwala wydalić go, natomiast u diabetyków gromadzi się w komórce co grozi powikłaniom. Im więcej sorbitolu w organizmie tym więcej powikłań. 1 tabletka dziennie przed posiłkiem.
  • Luteina - chroni oczy. Jest w stanie zatrzymać powstające zmiany w oku a nawet je cofnąć. 1 kapsułka dziennie.
  • Qprotect - zmniejsza agregacje płytek krwi i poprawia mikro krążenie w oku i całym organizmie. 2 razy dziennie po 1 tabletce.
  • Garlic Max -  (czosnek z pietruszką) obniża frakcje LDL cholesterolu, trójglicerydów i cukru. Zapobiega zmianom zakrzepowo-zatorowym i chroni nas przed udarem mózgu. 1 tabletka dziennie przed posiłkiem.
  • Witamina E - zapobiega miażdżycy, korzystnie działa na układ nerwowy, wydolność seksualną, rozszerza naczynia krwionośne. Zapobiega powstawaniu skrzepów i obniża ciśnienie krwi. 1 kapsułka dziennie po posiłku.
  • Omega 3 - nienasycone kwasy tłuszczowe zmniejszają lepkość krwi, działają przeciw zapalnie i przeciw miażdżycowo. 1 kapsułka raz na dwa dni.
  • Stress Management - to kompleks witamin z grupy B - ochrona przed powikłaniami układu nerwowego. 1 tabletka dziennie po posiłku.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl