Blog kategorie

Artroza

Artroza jest chorobą polegającą na przedwczesnym zużyciu i zniekształceniu tkanek budujących stawy w tym więzadeł i mięśni, torebki stawowej, chrząstki stawowej, oraz płynu stawowego. W czasie trwania choroby następują uszkodzenia chrząstki stawowej, stwardnienia podchrzęstnych, czy też powstawanie torbieli podchrzęstnych.

Choroba ta jest efektem mechanicznych zdarzeń jak i biologicznych, które zaburzają procesy syntezy i degradacji chrząstki stawowej. Schorzenie to, może być zapoczątkowane przez liczne czynniki i obejmuje wszystkie tkanki chorych stawów.

Artroza cechuje się bólem stawów, ograniczeniem ich ruchomości, oraz procesem zapalnym w miejscu występowania choroby.

Na rozwój choroby wpływa:

  1. płeć - żeńska,
  2. duża aktywność fizyczna,
  3. późny wiek,
  4. nadwaga,
  5. czynnik genetyczny,
  6. wykonywany zawód,
  7. nieprawidłowa biomechanika stawu,
  8. duża masa kostna i poziom hormonów.


Leczenie artrozy nie polega tylko na leczeniu farmakologicznym, ale także na odpowiedni trybie życia, prawidłowym żywieniu i rehabilitacji fizycznej. Za kluczową część leczenia uważa się postępowanie niefarmakologiczne, od którego zaczynamy drogę do wyjścia z choroby. Leczenie farmakologiczne jest stosowane indywidualne i w zależności od przebiegu i zaawansowaniu choroby.

Na to schorzenie pomogą Ci następujące suplementy:

  • Calcium Magnesium Plus -  Odpowiednio dobrany skład preparatu, przyniesie Ci ulge i szybszy powrót do zdrowia. Zadbaj o zdrowie swoich kości i stawów razem z tym preparatem. Stosuj 2 kapsułki dziennie na noc.
  • Polinesian Noni - Liofilizowane noni firmy Calivita wesprze Twój organizm w czasie silnej regeneracji organizmu i nie tylko... Stosuj 30ml dziennie na rano i w południe.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium