Blog kategorie

Wodniak Jądra

Wodniak jądra jest to powiększenie się jądra. Jądro powiększone jest sprężyste w dotyku oraz nie boli, a skóra na mosznie wygląda normalnie. Choroba ta występuje częściej na prawym jądrze.
Wyróżniamy następujące wodniaki:

  1. wodniak wrodzony - nie powoduje większego zagrożenia dla jąder i zazwyczaj charakteryzuje się zmianą wyglądu. Jeżeli jednak po roku życia niemowlaka wodniak nie wchłonie się rozważane jest leczenie operacyjne.
  2. wodniak nabyty -  to taki, który wywołany jest przewlekłym i ostrym zapaleniem jądra, bądź nowotworem jądra. Zaburzenie równowagi w wydzielaniu i wchłanianiu płynu przez osłonki pochwowe, powodują gromadzenie się płynu. Duża ilość płynu powoduje, że chory ma problem z chodzeniem. W tak zaawansowanym stadium choroby może dojść do zaniku jądra i zaprzestaniu produkcji plemników. Wodniak nabyty leczy się operacyjnie.


Rozpoznanie wodniaka jądra polega na zbadaniu przepukliny pachwinowo-mosznowej badaniem USG, na sprawdzeniu zapalenia jądra i nowotworu jądra. Wodniak jądra jest nie bolesny, a więc do stwierdzenia choroby należy najpierw wykluczyć wyżej wymienione.

Suplementy pomocne w leczeniu:

  • Pro-Stp - Łagodzi stan zapalny pęcherza moczowego i prostaty. Profilaktyka nowotworów, stymuluje wytwarzanie męskich hormonów. Stosuj 2 tabletki dziennie po posiłku.
  • Polinesian Noni -  Profilaktyka nowotworowa. Liofilizowany sok z noni załagodzi stan zapalny, oraz pomaga w szybkim odzyskaniu zdrowia. Pij 40ml dziennie, rano przed posiłkiem.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium