Blog kategorie

Wirusowe zapalenie wątroby typu B

Wirusowe zapalenie wątroby typu B jest chorobą zakaźną. Wirus HBV, który ją wywołuje może doprowadzić do raka lub marskości wątroby, a nawet do śmierci. Wirus ten przenosi się przez krew i inne płyny ustrojowe z organizmu matki do organizmu dziecka podczas ciąży, przez bezpośredni kontakt z zakażoną krwią, przez niesterylną igłę, bądź podczas kontaktu seksualnego bez zabezpieczenia. Choroba ta dotyczy bardzo dużego odsetka ludności, bo co 3cia osoba na świecie jest zainfekowana wirusem HBV. Przewlekłe WZW typu B jest przyczyną 80% przypadków raka wątroby, w zeszłym roku wirus ten uśmiercił około 1,1 mln osób.

Objawy:

Wirus HBV jest trudny do wykrycia bo w początkowej fazie zakażenia choroba ta jest bezobjawowa. Wykrywanie wirusa jest tylko na podstawie badań krwi. Od chwili zakażenia do pierwszych symptomów może minąć od 40-180 dni. U większej liczby osób, bo aż u około 40% zainfekowanych nie ma żadnych symptomów, aż do momentu kiedy choroba przejdzie w stan przewlekły. Stan ten, bez leczenia zaczyna się po upływie 6 miesięcy. Do symptomów choroby należą:

  • zażółcenie oczu i skóry,
  • spadek apetytu,
  • ból brzucha i stawów,
  • ciągłe zmęczenie,
  • wymioty
  • dręczący katar.

Kto cierpi na tego wirusa?

Generalnie każda osoba może być zakażona wirusem HBV. Do osób o największym ryzyku stanowią osoby nie zaszczepione przeciwko temu wirusowi, osoby zmieniające często partnerów seksualnych, pracownicy służb medycznych, niemowlęta, oraz osoby używające niesterylnych igieł. Do największej ilości zakażeń dochodzi w Afryce, Europie Wschodniej i Azji.

Wspomaganie i szybki powrót do zdrowia:

  • Liver Aid - Zdrowa wątroba. Odpowiednio dobrany skład chroni wątrobę przed marskością, stłuszczaniem i innymi toksycznymi substancjami. Stosować 3 razy dziennie po 2 tabletki (rano przed posiłkiem, po południu po posiłku, na wieczór jak najpóźniej (przed snem) nawet do godziny 01.00, gdyż wątroba najbardziej uaktywnia się o godzinie 02.00).
  • Noni - Nie ma na rynku tak dobrego Noni, przez to, że jest to produkt liofilizowany, a nie pasteryzowany. Przez co suplement odnosi rewelacyjne efekty w leczeniu wątroby, oraz w innych schorzeniach. Stosować 3 razy dziennie po 30ml przed posiłkiem.
  • ParaProtex - Dawkowanie 3 razy po 2 tabletki przed posiłkiem. Silne właściwości oczyszczające organizm. Bogaty skład roślin potrzebnych w walce z żółtaczką. Znacznie wzmacnia układ odpornościowy.
  • Nopalin - 1 tabletka na 30kg masy ciała. Spożywamy na czczo, 2 razy dziennie. Zawarty błonnik wiąże i usuwa toksyny z organizmu. Stwarza przyjazne warunki do rozwoju dobrej flory bakteryjnej w jelitach.

Wszystkie zalecane środki należy zażywać jednocześnie z lekami zapisanymi przez lekarza, aż do ustąpienia ostrej żółtaczki. Poprawa może nastąpić po tygodniu. Przy przewlekłej postaci należy przyjmować przez dłuższy czas.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium