Blog kategorie

Torbiele

Torbiele jajnika jest to choroba, polegająca na występowaniu wokół jajnika patologicznej, zamkniętej jamy wypełnionej płynem. Mogą one powstawać w jednym jajniku, lub w obu naraz. Zazwyczaj ich wielkość nie przekracza orzecha, zdarzają się przypadki o wielkości pomarańczy, a nawet większe. Umiejscowione są wewnątrz jajnika, w jego ścianie, lub na zewnątrz, trzymając się jajnika cienką szypułą. Torbiele są zazwyczaj łagodnym rodzajem nowotworu.

Powodem tworzenia się torbieli w głównej mierze są hormony, dlatego też powinnaś udać się na badanie poziomu stężenia poszczególnych hormonów: fillikulostymuliny, progesteronu, prolaktyny, luteotropiny, estradiolu, oraz hormonów tarczycy, abyś wiedziała czy jesteś chora i czy twój organizm jest w danym okresie w stanie stworzyć torbiel. W zależności od rozmiaru torbieli i okresu cyklu płciowego możesz odczuwać jednostronne, szerokie bóle podbrzusza, małe torbiele zazwyczaj nie są odczuwalne. Leczenie torbieli polega na zmianie diety. Powinnaś ograniczyć spożycie produktów zawierających dużą ilość tłuszczów, oraz kofeinę. Powinnaś natomiast zwiększyć ilość takich witamin w organizmie jak: Wit. A, Wit. E, Wit. B-1 i Wit. B-6.

Suplementacja w czasie torbieli:

  1. Noni - Profilaktyka nowotworowa. Liofilizowane noni zapewni Ci zdrowie i szybką regenerację organizmu. Stosuj 45ml rano, przed posiłkiem.
  2. Witamina C - Wzmacnia system immunologiczny. Chroni komórki przed uszkodzeniami. Stosuj 2 tabletki dziennie rano, po posiłku.
  3. Witamina E - Regeneruje komórki naszego organizmu. Silny antyoksydant. Stosuj 1 kapsułkę dziennie po posiłku.
  4. B-CompleX - Preparat naturalnego pochodzenia. Zawartość wszystkich witamin z grupy B niezbędnych do likwidacji torbieli. Stosuj 2 tabletki po posiłku.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium