Blog kategorie

Rzeżączka

Rzeżączka, czyli inaczej tryper, jest chorobą weneryczną, do której dochodzi przez kontakt płciowy. Zakażenie przez dwoinkę rzeżączki może wywołać zmiany w cewce moczowej, odbycie, oczach, genitaliach, czy jamie ustnej. Następstwem choroby mogą być zapalenia wyżej wymienionych narządów i ich infekcje.

U mężczyzn w ciągu 5-7 dni od odbycia stosunku płciowego następuje swędzenie, ból oraz ropna wydzielina z cewki moczowej. Po paru tygodniach choroba przechodzi w stan przewlekły mogąc nawet doprowadzić do bezpłodności, prostaty, zapalenia jąder, czy rany cewki moczowej. U 80%-90% cierpiących na tę chorobę kobiet nie ma żadnych większych objawów choroby dlatego udają się do lekarza dopiero gdy jej partner będzie cierpiał już na przewlekłą rzeżączkę. Kobiety w ciąży powinny zwrócić na to szczególną uwagę.


Najlepszym sposobem uniknięcia zakażenia jest prezerwatywa.

Leczenie rzeżączki jest łatwe. Polega na abstynencji seksualnej oraz na dawkowaniu odpowiedniej ilości antybiotyku i bakterii.


Wspierająca naturalna flora bakteryjna:

  • AC-Zymes - Naturalna flora bakteryjna stwarzająca niekorzystne warunki do rozwoju grzybów, wirusów i bakterii, skracając czas powrotu do zdrowia. Stosuj 3 razy dziennie po 2 kapsułki.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium