Blog kategorie

RDS - zespół zaburzeń oddechowych

RDS - zespół zaburzeń oddechowych

Jest jedną z głównych przyczyn chorób i śmierci urodzonych przedwcześnie noworodków. Czynnikiem powodującym zespół zaburzeń oddychania uznawana jest niedostateczna ilość surfaktantu płucnego. Brak odpowiedniej ilości surfaktantu doprowadza do niedojrzałości płuc płodu.

Surfaktant jest to zbiór substancji składający się z lipidów w 90%, oraz białek w 10%. Wydzielanie dojrzałego surfaktantu w wystarczającej ilości do stabilnej pracy pęcherzyków płucnych zachodzi w okresie po 9 miesiącach ciąży. Z tego wynika, że im wcześniej urodzone zostanie dziecko tym bardziej jest zagrożone rozwojem zespołu zaburzeń oddechowych. Urodzony noworodek na początku 8 miesiąca jest w około 50-60% zagrożony chorobą.

Leczenie noworodków polega na podawaniu surfaktantu w celu rozprężania płuc, oraz zainstalowaniu rurki w tchawicy i wentylowaniu mechanicznym przez respirator.

Suplement przeznaczony dla kobiet w ciąży, oraz dla kobiet chcących zajść w ciąże:

  • New Life >> czytaj więcej << Dostarczając matce odpowiednich NATURALNYCH substancji wpływa na właściwy rozwój płodu, oraz może zapobiec niedorozwojowi łożyska. Stosuj 1 tabletkę dziennie.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium