Blog kategorie

Przełyk Baretta

Przełyk Barretta jest to stan zapalny występujący w dolnym odcinku przełyku w którym, doszło do zastąpienia nabłonka wielowarstwowego płaskiego nabłonkiem walcowatym. Wynikiem takiej zamiany ostatni odcinek przełyku posiada nabłonek podobny do nabłonka żołądka. Jest to choroba głównie mężczyzn, z reguły niedająca żadnych objawów. Jeżeli objawy występują, są nimi wymioty, zgaga i odbijanie się.

Przełyk barretta jest uznawany jako stan przedrakowy, dlatego ważna jest systematyczna obserwacja, co dzieje się w przełyku za pomocą badania endoskopowego przełyku i żołądka, które polega na wycinku próbki błony śluzowej.

Leczenie przełyku barretta polega na stosowaniu inhibitorów takich jak lansoprazol, czy omeprazol. Jeżeli leczenie inhibatorami nie przynosi efektów w ostateczności wykonuje się operacje wycięcia przełyku.

Produkty pomocne w leczeniu przełyku barretta:

  • Polinesian Noni >> czytaj więcej << Liofilizowany sok z noni działa silnie na poziomie komórkowym, dajac w ten sposób profilaktykę nowotworową, oraz kontroluje prawidłowe tworzenie się nowych komórek. Stosuj 40ml rano i 40ml wieczorem.
  • AC-Zymes >> czytaj więcej << Naturalna flora bakteryjna wspomaga pracę żołądka, przywracając naturalną równowagę bakteryjną. Stosuj 3 razy dziennie po 1 kapsułce.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium