Blog kategorie

Polipy jelita

Polip jelita jest to zmiana w błonie śluzowej jelita, polegająca na uwypukleniu, które wrasta do światła jelita. Polipy objawiają się w postaci gruczolaków. Wyróżniamy dwa rodzaje polipów: tworzące szypułki oraz płaskie. Guz na jelicie może osiągnąć rozmiar od kilku do kilkudziesięciu milimetrów.

Charakterystycznym objawem u osób cierpiących na polipy jest pojawienie się krwi w stolcu. Im większy jest rozmiar polipa tym większe może być krwawienie. Czasami może pojawić się w kale śluz. Rzadkie oddawanie stolca np. co 6 dni również jest objawem choroby.

Im więcej guzów w jelicie i im większe mają one rozmiary, zwiększa się prawdopodobieństwo zmiany polipów w nowotwór. Im starszy człowiek, tym większe prawdopodobieństwo występowania polipów i ich późniejszej przemiany w raka. Aby mieć zdrowe jelito, należy o nie dbać jedząc dobrze, nie paląc papierosów, czy piciu alkoholu.

Pomocne suplementy:

  • Polinesian Noni >> czytaj więcej << Wspomaga pracę układu trawiennego, profilaktyka nowotworowa, a także posiada właściwości oczyszczające organizm z toksyn. Stosuj 80ml dziennie, 40ml rano na czczo, oraz 40ml przed obiadem.
  • AC-Zymes >> czytaj więcej << Naturalna flora bakteryjna, stworzy niekorzystne środowisko dla innych "złych" bakterii, zwiększając przy tym częstotliwość oddawania stolca, oraz przyspieszy regenerację jelita. Stosuj 2 razy dziennie po 2 kapsułki.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium