Blog kategorie

Owsiki

Jest to pasożytnicza choroba spowodowana przez ludzkiego owsika - nicienia. Choroba ta występuje tylko u ludzi. Zarazić się owsikiem można tylko poprzez drogę pokarmową, lub wziewną. Na owsiki cierpią głównie dzieci, ponieważ posiadają mniejszą odporność niż dorośli. Według przeprowadzonych badań, w ciągu roku owsikiem zarażonych jest miliard osób. Choroba ta jest najbardziej rozpowszechnionym pasożytem wśród ludzi w Polsce.

W Polsce, gdy przeprowadzono badania epidemiologiczne wykazano obecność owsików u 17% osób dorosłych i 38% dzieci w wieku 7-14 roku życia.

Pasożyt ten bytuje w jelicie grubym, wyrostku robaczkowym oraz końcowym odcinek jelita cienkiego czyli w miejscu przejścia z jelita cienkiego w grube.

Często dzieje się tak, że dorosłe osobniki owsików wydostają się razem z kałem na zewnątrz żywiciela. Widoczne są wtedy jako obłe twory, barwy szaro-białawej. Samce osiągają wielkość od 3-5mm, natomiast samice są znacznie większe i mają długość nawet do 1,2cm.

Owsiki żywią się treścią oraz substancjami zawartymi w treści jelitowej. Gdy samica dojdzie już do swojej dojrzałości, potrafi złożyć nawet 10 000 jajeczek. Jajeczka te wędrują w dół jelita, aż do odbytu i tam na skórze okolicy odbytu krocza składają jajeczka, a potem zazwyczaj giną. Samce również zaraz po zapłodnieniu samic giną.

 

Wykrycie owsicy

Wykrycie owsicy, dokonuje się za pomocą badania stolca na obecność jaj nicienia, lub przez rozpoznanie ruchliwych osobników w okolicy odbytu. Można również zrobić wymaz z odbytu, przedniej części pochwy lub skóry tej okolicy. Jeżeli chodzi o leczenie jest ono trudne i wymaga cierpliwości. Wszystko to ze względu na łatwość zakażenia i masowość występowania. Lekarze przepisują zazwyczaj mebedazol lub albendazol. Jednak często one nie usuwają problemu.

Raz zarażona osoba owsicą, narażona jest na ponowny atak, dlatego powinno się zdezynfekować wszystkie używane przedmioty, praktycznie "połowę domu", po wyleczeniu choroby. Do tego dochodzą częste badania na obecność owsików, bo nie wiadomo czy na jakimś talerzu, z którego jemy po chorobie nie ma owsicy.

Leczenie owsików

Kurację na owsiki należy przeprowadzić na wszystkich członkach rodziny, w jednym czasie. Proponowany przez nas zestaw jest skuteczny, sprawdzony i naturalny. Jednak samo to nie wystarczy. Dużo zależy tutaj od naszego nastawienia i chęci walki. Trzeba być bardzo uważnym, zachować ogromną higienę osobistą (każdy ma swój ręcznik itd.), gdyż chorobą tą można się szybko znowu zakazić, od innego domownika, który jeszcze posiada owsiki. Nikt nie chce doświadczyć efektu "błędnego koła" na własnym ciele, także oprócz kuracji, higiena, higiena i jeszcze raz higiena!

Kluczem do wyleczenia owsicy jest higiena osobista, oraz kuracja na owsiki:

  • AC-Zymes >> czytaj więcej << Naturalna flora bakteryjna, zapewnia prawidłową równowagę bakteryjną w jelicie oraz w żołądku, utrudniając "życie" pasożytom. Stosuj 3 razy dziennie po 2 kapsułki
  • ParaProtex >> czytaj więcej << Pogromca pasożytów, wirusów i bakterii. Skład roślinny produktu wypędzi pasożyta w naturalny i bezpieczny sposób z naszego organizmu. Stosuj 3 razy dziennie po 3 tabletki.
  • Liquid Chlorophyll >> czytaj więcej << Kolejna skuteczna broń przeciwko pasożytom, przyspiesza oczyszczanie organizmu z toksyn, a także silnie oczyszcza jelita. Stosuj rozpuszczając łyżeczkę chlorofiliny w szklance wody.

Jeżeli jesteś zainteresowany/a kuracją na owsiki przejdź tutaj:  ZESTAW NA OWSIKI, lub zadzwoń do nas na numer Infolinii 801-011-876, lub na tel kom. 606-220-039, udzielimy Ci wszelkich informacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium