Blog kategorie

Nietrzymanie Moczu

Choroba ta, głownie dotyczy kobiet i jest coraz częściej u nich spotykanym schorzeniem. Wiele kobiet zarówno młodych jak i starszych ma w pewnym stopniu zaburzenia w oddawaniu moczu. Przyczyną nietrzymania moczu może być osłabienie mięśni zwieraczy cewki moczowej w wyniku np. ciąży, czy wieku. Inna przyczyną mogą być zniekształcone drogi moczowe przez wrodzone wady. Infekcję dróg moczowych, a także stosowanie leków przeciwbólowych, również wpływa na niezdolność do trzymania moczu.

Wyróżniamy kilka rodzai nietrzymania moczu:

  • całkowite nietrzymanie moczu - zwieracz pęcherza nie pracuje prawidłowo i oddawanie moczu nie jest w ogóle kontrolowane,
  • nietrzymanie moczu z ciągłym wyciekaniem - gdy pęcherz moczowy jest chory i ciągle pełny, organizm ma problem z oddaniem moczu więc następuje ciągły wyciek,
  • nietrzymanie moczu przy nagłym parciu - podczas pełnego pęcherza, w wyniku braku możliwości jego powstrzymania, mocz wycieka,
  • wysiłkowe nietrzymanie moczu - najczęściej spotykane u kobiet. Mocz nie jest trzymany w trakcie mocnego wysiłku fizycznego, śmiechu, czy kaszlu.

Suplementy, które pomogły innym:

  1. Everymoment - Krem do higieny intymnej. Działanie przeciwbakteryjne i nawilżające. Utrzymuje prawidłowe PH środowiska pochwy. Przez pierwsze 2 tygodnie stosuj 2 razy dziennie, później 1 raz dziennie lub wg indywidualnych potrzeb. Utrzymuj higienę i przed zastosowaniem umyj ręce.
  2. AC-Zymes - Produkt zawiera 2 mld żywych kultur bakterii. Stwarza niekorzystne warunki dla wirusów i bakterii. Stosuj 2 kapsułki dziennie na pusty żołądek. 
  3. Green Care - Bogactwo lucerny. Ma działanie przeciwgrzybicze, odtruwające i regenerujące zmiany w śluzówce. Stosuj 4-8 tabletek dziennie przed posiłkami.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium