Blog kategorie

Miażdżyca

Miażdżyca jest chorobą zwyrodnieniową naczyń, polegającą na gromadzeniu się substancji tłuszczowych, cholesterolu i innych lipidów oraz odkładającego się tam wapnia na błonie wewnętrznej naczyń krwionośnych. Może ona rozwijać się bezobjawowo. Spowodowane jest to głównie przez długotrwałe nadciśnienie, palenie tytoniu, stres, nieodpowiednią dietę otyłość, cukrzycę lub czynniki genetyczne.

Przyczyny te uaktywniają osadzanie się blaszek miażdżycowych, ponieważ zostaje uszkodzona wewnętrzna struktura ścianki, co ostatecznie zwiększa przyczepność substancji tłuszczowych. Tłuszcze te tworzą blaszki miażdżycowe, które zmniejszają elastyczność ścian i zwężają światło w naczyniach, zostaje upośledzony przepływ krwi i dochodzi do niedokrwienie danego miejsca i w konsekwencji narządu.

Miażdżyca jest chorobą przewlekłą, która rozwija się przez długi czas. Atakuje ona naczynia wieńcowe, powoduje to niedokrwienie serca oraz doprowadza do zakrzepów, zatorów i zawałów serca. Niebezpieczna jest miażdżyca tętnic kręgowych i szyjnych, ponieważ doprowadza to w pierwszej fazie do bólów głowy, częstych migren, problemów z pamięcią, nadciśnienia tętniczego aż w konsekwencji do otępienia i udarów mózgu.

Osoby chore na cukrzycę w połączeniu z miażdżycą mają problem z tzw stopą cukrzycową , która występuje na kończynach dolnych. Według badań miażdżyca jest główną przyczyną śmierci w krajach dobrze rozwiniętych, gdzie ludzie z powodu pośpiechu i braku czasu żywią się często w restauracjach szybkiej obsługi "Fast Food".

Stosowana suplementacja - kuracja:

  1. Omega 3 - >> czytaj więcej << Nienasycone kwasy tłuszczowe. Produkt zmniejsza lepkość krwi, obniża poziom "złego" cholesterolu, oraz utrzymuje nasze serce w dobrej kondycji. Stosuj 1 tabletkę dziennie po posiłku.
  2. Cholestone - >> czytaj więcej << Produkt obniża ciśnienie krwi, zmniejsza wpływ "złego" cholesterolu na nasz organizm, chroni przed wolnymi rodnikami. Stosuj 2 tabletki dziennie, po posiłku.
  3. Garlic Max - Czosnek z pietruszką. Zmniejsza ciśnienie krwi, powstrzymuje powstawanie zakrzepów, rozszerza naczynia krwionośne. Stosuj 2 tabletki dziennie przed posiłkiem.
  4. Liver Aid - >> czytaj więcej << Oczyszczanie organizmu z zalegających toksyn. Przywraca odpowiednią pracę wątroby. Pomoże schdunąć. Stosuj 3 kapsułki po posiłku.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium