Blog kategorie

Metabolizm

Metabolizm jest to przemiana i rozkład związków chemicznych występujących w żywności w energię potrzebna do życia. Gdy mówi się, że ktoś ma słaby metabolizm, osoba taka zazwyczaj ma problemy z otyłością i nadwagą, przy niekoniecznie dużej ilości dostarczania pożywienia do organizmu.

Natomiast osoby mające metabolizm na dobrym poziomie są zazwyczaj szczupłe i mogą spożywać znacznie więcej pożywienia niż osoby mające z nim problem. Słaby metabolizm jest uwarunkowany genetycznie tak samo jak kolor włosów. Wiek też ma znaczenie na wydajność naszego organizmu, dlatego też im jesteśmy starsi, tym gorsza jest nasza przemiana metaboliczna. My możemy jednak wspomóc organizm tak aby radził sobie lepiej z dużą ilością pokarmu nie przybierając równocześnie na wadze.

Jest kilkasposobów aby zwiększyć nasz metabolizm. Najważniejsze jest to, aby mieć aktywny tryb życia. Podczas wysiłku nasz organizm ma większe zapotrzebowanie na energię, która jest wytwarzana podczas metabolizmu, dlatego też przyspiesza ten proces, tak aby starczyło mu energii na wszelkiego rodzaju ćwiczenia. Ważne jest również to, by dostarczać organizmowi zarówno wszystkie składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach, jak i to żeby odżywiać się regularnie i nie "opychać się" podczas jednego posiłku, tylko jeść w miarę równomiernie.

Pamiętaj o tym, że Twój organizm najlepiej trawi rano, więc na wieczór (do godziny 20) wskazane jest jeść posiłki lekko strawne!

 

Suplementacja poprawiająca metabolizm i procesy trawienne:

  1. Slim Formula - Produkt pomaga w odchudzaniu, bez efektu jo-jo. Naturalny skład, przyniesie Ci oczekiwane efekty. 3x2 tabletki dziennie pół godziny przed posiłkiem.
  2. Easy Time -  Preparat zawierający zestaw enzymów roślinnych, podobnych do naszych, znacznie przyspieszający procesy trawienne. Stosuj 1-2 tabletek zaraz przed posiłkiem.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium