Blog kategorie

Menopauza

Menopauza w dosłownym znaczeniu oznacza ostatnią miesiączkę w życiu kobiety. Trwający ten proces przez określony czas, a jest on różny dla każdej kobiety nazywamy klimakterium, czyli okresem kiedy kobieta jest w stanie przekwitania. Przekwitanie u kobiet jest najczęściej między 45, a55 rokiem życia. Okres ten polega na wygasaniu funkcji hormonalnej jajników. Wytwarzają one wraz z biegiem czasu mniejszą ilość hormonów płciowych: estrogenu (odpowiedzialny za rozwój cech płciowych, popęd płciowy, regulacje cykli menstruacyjnych) i progesteronu (odpowiedzialny za podtrzymanie ciąży), powoduje to, że błona śluzowa macicy nie ulega cyklicznemu złuszczaniu, a tym samym nie jest pobudzana do wzrostu.

Pewnie zastanawiasz się czy jesteś w okresie przedmenopauzalnym?

Są symptomy, które pozwalają nam na ustalenie, czy znajdujesz się już w tym okresie.

Oto one: nadpobudliwość, zmiany nastroju, uderzenia gorąca, pocenie się w nocy, czas nieregularnych miesiączek, zaburzenie snu, bezsenność, budzenie się we wczesnych godzinach porannych, mniejsza ochota na seks, sucha skóra, ból podczas stosunku spowodowany suchością pochwy, częste oddawanie moczu, problemy z koncentracją i pamięcią, bóle głowy i mięśni oraz poczucie ciągłego zmęczenia. Jeżeli jest kilka symptomów, które zauważyłaś u siebie i się z czasem nasilają, lub jest ich coraz więcej powinnaś już sobie pomóc, aby przejść przez ten okres jak najkrócej i najłagodniej.

Stosowana suplementacja w okresie menopauzy - kuracja:

  1. Vital Woman - Preparat roślinny przeznaczony dla kobiet dbających o swoje zdrowie. Zmniejsza objawy zmęczenia, reguluje wytwarzanie hormonów. Stosuj codziennie po 1 tabletce, przed posiłkiem.
  2. Menopausal Formula - Rewelacyjne uzupełnienie diety w czasie menopauzy. Bogaty skład preparatu da Ci ukojenie oraz przywróci radość z życia. Stosuj 2 kapsułki dziennie po posiłku.
  3. Polinesian Noni - Liofilizowane Noni. Zawarte składniki odżywcze w produkcie przyniosą ulgę oraz zniwelują objawy menopauzy. 30 ml rano przed śniadaniem.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium