Blog kategorie

Grzybica stóp

Grzybica stóp

Zakażenie stóp jest najczęściej spotykaną odmianą grzybicy. Dzieję się tak dlatego, iż spocone stopy - wilgotne i ciepłe środowisko to idealne miejsce na rozwój grzyba. Choroba ta zaczyna się między palcami, na podeszwach stóp oraz na ich krawędziach. Stąd może dojść nawet do paznokci.

Infekcja wywołuje swędzenie, pękanie oraz łuszczenie się skóry. W miejscach dotkniętych przez to schorzenie możemy zauważyć zaczerwienienia oraz niewielkie pęcherzyki. Skóra staje się miękka, a zarazem bolesna w dotyku. Jeżeli dojdzie do paznokci wówczas kolor ich staję się bardziej odbarwiony, a one same stają się łamliwe.

Tą odmianę grzybicy wywołuje grzyb o nazwie Trichophyton, który "doskonale" się rozwija w spoconych skarpetach.
Grzybica na ogól nie jest zaraźliwa także chodzenie boso po przebieralni nie zwiększa ryzyka zakażenia innych.

Jak skutecznie walczyć z grzybicą stóp?

  1. Garlic Caps with extra Parsley >> czytaj więcej << Czosnek zawiera naturalną substancję przeciwgrzybiczą zwaną alicyliną. Stosuj 1 kapsułkę doustnie na noc oraz 1 kapsułkę rozgnieć i posmaruj na wieczór po obszarze dotkniętym przez chorobę.
  2. ParaproteX >> czytaj więcej << Silny preparat na grzyby, pasożyty i bakterie. Zawarte w nim związki pochodzenia roślinnego szybko rozprawią się z problemem. Stosuj 3 razy dziennie po 2 tabletki.
  3. AC-Zymes >> czytaj więcej << Naturalna flora bakteryjna - żywe kultury bakterii tworzą niekorzystne warunki dla rozwoju grzybów. Stosuj 3 razy dziennie po 2 kapsułki.

Oprucz tych produktów pamiętaj o higienie i posypuj nogi pudrem dla dzieci aby utrzymać ich suchość.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl