Blog kategorie

Dławica sercowa

Dławica sercowa

Dławica sercowa są to napady bólu w obrębie serca lub mostka, występujące na skutek zmniejszenia się przepływu krwi w naczyniach wieńcowych serca.

Przyczyny dławicy serca:
Najbardziej spotykaną przyczyną tej choroby jest miażdżyca, czyli choroba tętnic. W miażdżycy cząsteczki tłuszczu we krwi odkładają się na tętnicach w postaci blaszek. Powiększające i rozrastające się blaszki zwężają światło naczyń, oraz niszczą ich ścianki. Takie zwężenie światła naczyń wieńcowych znacznie zmniejsza przepustowość tętnic, zmniejszając zarazem przepływ krwi płynącej do mięśnia sercowego.

Objawem dławicy serca jest ból i uczucie ściskania klatki piersiowej. Objaw choroby można odczuć również jako rozprzestrzenianie się bólu z klatki piersiowej do szyi, rąk i szczęk. Dławica serca następuje po wzmożonym wysiłku fizycznym, dużym posiłku i stresie. Ulga następuje będąc w spoczynku.


Walczyć z chorobą można przez drastyczną zmianę stylu życia. Należy przejść na odpowiednią dietę, zacząć uprawiać amatorsko sporty różnego rodzaju, oraz rzucić wszelkie używki np. papierosy, czy alkohol.

Suplementy, na to schorzenie:

  1. Polinesian Noni >> czytaj więcej << Liofilizowany sok z noni i jego dobroczynne składniki, działają regenerująco, wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, działając na poziomie komórkowym. Stosuj 60ml rano na czczo.
  2. Cholestone >> czytaj więcej << Zmniejsza poziom "złego" cholesterolu we krwi, dba o prawidłowy metabolizm tłuszczów w organizmie, chroni przed wolnymi rodnikami. Stosuj 2 tabletki dziennie po posiłku.
  3. Sublingual Coenzyme Q10 >> czytaj więcej << Chroni  naczynia krwionośne, oraz wspiera kondycję naszego serca. Niezbędny po 40 roku zycia. Stosuj 1 tabletkę dziennie po posiłku - do ssania.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl