Blog kategorie

Chrypka

Nieodzowną częścią chrypki jest zmiana głosu i jego barwy. Dolegliwość ta może doprowadzić do  krótkotrwałego zaniku głosu. Powodem występowania chrypki są zmiany chorobowe w obrębie krtani. Zdarza się również, że choroba pojawia się w wyniku zbyt intensywnego używania głosu lub jako następstwo chorób ogólnych.

Występowaniu chrypki i jej utrzymaniu sprzyja: palenie papierosów, szybkie oddychanie zimnym powietrzem, alergie, spożywanie w nadmiernych ilościach alkoholu, oraz kontakt z niektórymi substancjami chemicznymi.

Chrypka w 90% jest objawem przewlekłego zapalenia krtani. Na przewlekłe zapalenie krtani narażone są osoby, które dużo i często mówią, bądź krzyczą. Podczas mówienia oddycha się przez usta, a nie przez nos. Tak dostarczone powietrze do krtani nie jest ogrzane i oczyszczone, oraz jest za mało wilgotne co sprzyja powstawaniu stanów zapalnych.

Długo utrzymująca się chrypka, może mieć poważniejsze podłoże powstawania. Dlatego w tym celu należy skonsultować się z lekarzem. Już przy chrypce trwającej 2 tygodnie wskazane jest badanie laryngologiczne. Pamiętaj, że nawet tak niepozorna sprawa jaką jest chrypka może być objawem raka krtani czy tarczycy.

Suplementy, które pomogły innym na to schorzenie:

  • Polinesian Noni - Liofilizowany sok z noni, to profilaktyka nowotworowa, stanowi ochronę organizmu, oraz przyspiesza regenerację na poziomie komórkowym. Pij 2 razy dziennie po 30ml.
  • ParaProteX - Najlepiej oczyszcza i pozbywa się wszelkich toksyn z organizmu. Stosuj 2 razy dziennie po 2 tabletki.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium