Blog kategorie

Choroba wieńcowa serca

Z chorobą wieńcową mamy do czynienia wtedy, gdy serce nie otrzymuje dostatecznej ilości krwi i zarazem tlenu. Dochodzi wówczas do niedotlenienia i niedokrwienia mięśnia sercowego. Choroba ta objawia się bólem (ściskającym) w klatce piersiowej i czuć go aż do ramienia lub rzadziej do podbródka. Ból z początku rośnie do punktu zwrotnego - po czym maleje. Taki napad może trwać 15-20 minut.

Przyczyny wieńcowej choroby serca.

Nagromadzona ilość blaszek miażdżycowych w naczyniach wieńcowych jest bezpośrednią przyczyną niedokrwienia serca. Naczynia wieńcowe doprowadzają krew do serca, te zaś do prawidłowej pracy musi otrzymywać wraz z krwią tlen i substancje odżywcze.

Kiedy możemy odczuwać ból?
Krew przepływając przez zwyrodnione naczynia wieńcowe w spoczynku może sprostać prawidłowemu funkcjonowaniu organizmu. Sęk w tym kiedy zaczynamy się poruszać - zwiększa się aktywność oraz zapotrzebowanie komórek w tlen, wówczas naczynia nie są na tyle szerokie aby przepływ krwi był na tyle duży aby sprostać wysiłkowi. W takiej sytuacji odczuwamy ból, który może być spowodowany przez z pozoru błahe czynności takie jak wchodzenie po schodach, szybszy spacer, jazda na rowerze, czy nawet noszenie zakupów.

Objawy tego schorzenia:

 • ból w klatce piersiowej;
 • kołatanie serca;
 • nudności;
 • odczucie dużego zmęczenia;
 • zawroty głowy;
 • pocenie się.


Stosowane suplementy na to schorzenie:

 1. Koenzym Q10 - Wspiera pracę serca i całego układu krążenia. Stosuj 2 razy dziennie po 1 tabletce, między posiłkami pod język ssając.
 2. Witamina C 500 - Witamina C to silny antyoksydant - zapobiega uszkadzaniu komórek przez utleniacze. Uczestniczy w procesie naprawiania miażdżycowo uszkodzonych naczyń.
 3. Stosuj 3 razy dziennie po 1 tabletce.
 4. Omega 3 - Nienasycone kwasy tłuszczowe zmniejszają stężenie trójglicerydów we krwi i zarazem poprawiają kondycję ścian naczyń oraz poprawiają ich elastyczność. Stosuj 1 kapsułkę dziennie po posiłku.
 5. Arginine Plus - Aminokwas, który uczestniczy w powstawaniu tlenku azotu. Tlenek azotu jest związkiem rozszerzającym naczynia. Stosuj 2 tabletki dziennie przed posiłkiem.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium