Blog kategorie

Choroba paznokci

Paznokcie zbudowane są w większości z białka - keratyny. Jest to jedna z najtwardszych tkanek naszego ciała. Stanowią ochronę palców u stóp i rąk, ale także pomagają w czynnościach wymagających precyzji. Największym problemem dotykającym paznokcie jest ich grzybica. Inne schorzenia to łamliwość i wolny przyrost nowej tkanki.

Wygląd paznokcia może określić nam ogólny stan zdrowia i wnioskować o innym chorobach. Wygląd paznokci oraz wzrost zależą w głównej mierze od odżywiania. Z paznokcia w łatwy więc sposób możemy określić jakich witamin i związków nam brakuje:
Niedobór witaminy C może powodować zapalenie wału paznokciowego.
Niedobór witaminy B jest powodem występowania bruzd na płytce paznokciowej.
Brak wapnia może wpłynąć na łamliwość oraz wysuszanie paznokci.
Kwas foliowy przyczynia się do zanokcicy, czyli zapalenia wału paznokciowego.
Brak tlenu we krwi powoduje, że kolor paznokcia zmienia się.
Brak cynku to przede wszystkim białe plamki na paznokciach.

Dla wzmocnienia paznokci:

  1. Stress Management - Witaminy z grupy B współpracują w budowaniu keratyny i innych białek potrzebnych do wzmocnienia paznokci. Stosuj 2 tabletki dziennie podczas jedzenia.
  2. Witamina C - Witamina C wzmacnia paznokcie i pomaga walczyć z zakażeniem grzybiczym, a także uczestniczy w budowaniu keratyny. Stosuj 2 razy po 1 tabletce dziennie.
  3. Calcium magnesium plus - Zestaw budulcowy dla twardszych tkanek naszego organizmu. Wapń, Magnez i Witamina D dadzą Ci mocne i ładne paznokcie. Stosuj 2 kapsułki na noc.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium