Blog kategorie

Choroba Alzheimera

Choroba ta spowodowana jest postępującą degeneracją tkanek mózgu. Uwidacznia się najczęściej u osób powyżej 65 roku życia, zanikaniem zdolności do kojarzenia faktów oraz pamięci. Badania wykazały, że cierpi na tą chorobę około 10% społeczeństwa powyżej 80 roku życia.

Choroba Alzheimera rozwija się stopniowo i powoli. W początkowej fazie choroby osoby cierpiące na te schorzenie mają problemy z podejmowaniem decyzji, oraz mogą wystąpić problemy z prostymi czynnościami. Z biegiem czasu chorym coraz trudniej skupić się na jednej czynności, nie są zdolni do wykonywania prostych obliczeń, a codzienne czynności życiowe sprawiają coraz większy kłopot.
W zaawansowanej fazie choroby dochodzi do utraty pamięci i mowy, problemy z trzymaniem stolca i moczu, oraz zauważamy pogorszenie się nastroju - nagłe wybuchy złości, bierność, napady strachu.

Przyczyny choroby:

Nie można jednoznacznie powiedzieć co jest przyczyną choroby alzheimera, wiemy tylko, że towarzyszy jej duży ubytek komórek nerwowych mózgu, zwłaszcza w płatach odpowiedzialnych za pamięć i myślenie oraz substancji odgrywających kluczową rolę w procesach pamięci. Choroba ta mimo podeszłego wieku osób ciepiących na tą chorobę nie ma powiązania z procesami starzenia się. Skłonność do tej choroby może być dziedziczna, bądź wywołana przez urazy głowy, zakażenie wirusem oraz choroby sercowo-naczyniowej.

Istnieje wiele preparatów witaminowo-mineralnych i ziołowych, które pomogą zachować sprawność umysłową we wcześniejszych stadiach i spowolnić rozwój choroby.

Pomocne suplementy:

  1. Senior formula - Zestaw witamin dla seniora wraz z miłorzębem japońskim, który zwiększa przepływ krwi przez mózg, jest przeciwutleniaczem co może wpłynąć na poprawę pamięci. Stosuj 3 razy dziennie po 1 kapsułce.
  2. Stress Management B-CompleX - Zestaw witamin z grupy B, ich mniejsza ilość w organizmie może doprowadzić do zespołów otępiennych, których objawy są przybliżone do objawów choroby Alzheimera. Stosuj 1 tabletkę dziennie podczas jedzenia.
  3. Primrose Oil - Olej z wiesiołka dwuletniego wpływa korzystnie na pamięć poprzez poprawienie impulsów nerwowych. Stosuj 3 razy dziennie po 2 tabletki.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium