Blog kategorie

Bóle kręgosłupa

Kręgosłup odgrywa bardzo ważną rolę w naszym organizmie, jest podstawą, na której opiera się wszystko z czego składa się ciało człowieka. Czasem nawet najmniejsze zwichnięcia powodują dolegliwości pozornie nie związane z kręgosłupem.

Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale chory kręgosłup to nie tylko ból, ale także jest powodem innych schorzeń takich jak bóle głowy, bezsenność, bóle żołądka, czy zmęczenie. Ważne jest aby Twój kręgosłup był zdrowy, a jeszcze zdrowsze i silne mięśnie. Aby dokonać tego należy spać na twardym łóżku i mieć dopasowaną poduszkę do szyi, tak aby nie dochodziło podczas snu do przeciążeń oraz być w ciągłym ruchu i prawidłowo się odżywiać.

Na ból kręgosłupa cierpią nie tylko osoby starsze, ale również osoby w średnim wieku i młode. Spowodowane jest to głównie przez siedzący tryb życia, brak ruchu, nie dostosowane ławki w szkole do wzrostu dziecka, złe nawyki żywieniowe.

Pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić to, wyeliminować takie zachowania jak siadanie z nogą założoną na nogę, gdyż to powoduje skrzywienia kręgosłupa, bóle mięśni nóg, żylaki i choroby kończyn dolnych. Należy zapomnieć o podnoszeniu jakichkolwiek ciężarów z pozycji stojącej? Zawsze uginaj kolana. Ważne jest też to, żeby ciężar zawsze rozkładać na oba ramiona. Czy wiesz że, wzmacniając mięśnie brzucha odciążasz kręgosłup o 20%? Zachęcam więc do ćwiczeń na mięśnie brzucha i do spaceru w pozycji z wyprostowanymi plecami i lekko uniesioną głową w górę. W następstwie odciążysz swój kręgosłup i poczujesz się lepiej. Pamiętajmy, że oprócz ruchu dla Twojego kręgosłupa ważne jest też wspomaganie go od środka odpowiednimi witaminami i minerałami.

Kuracja, która pomogła innym:

  1. Arginine Plus - Sprzyja rozwojowi tkanki mięśniowej. Przez co odciąża kręgosłup. Stosuj 1 tabletkę dziennie, pół godziny przed posiłkiem.
  2. Joint ProteX Forte - Preparat stworzony z myślą o stawach i kościach naszego organizmu. Odpowiednio dobrany skład zapewnia zdrowie tkance łącznej. Stosuj 3 razy dziennie, 2 tabletki, przed posiłkiem.
  3. Stress Management - produkt zawierający wszystkie witaminy z grupy B, oraz inne niezbędne substancje w profilaktyce bólów kręgosłupa. Stosuj 1 tebletkę dziennie przed posiłkiem.
  4. Triple Potency Lecithin - Silnie wspomaga układ kostny. Zmniejsza bóle stawów i kręgosłupa. Stosuj 2 kapsułki dziennie po posiłku.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium