Blog kategorie

Ból karku

Ból karku jest chorobą układu kostno-stawowego. Chorzy cierpią na te dolegliwość zazwyczaj po przebytym zapaleniu stawów, oraz w reumatoidalnym zapaleniu stawów. Może być także spowodowany złą postawą ciała.

Zapalenie stawów może czasami doprowadzić do mrowienia, bólu i słabości ramion i rąk oraz barków,  lub bólu głowy. Bardzo rzadko występuje osłabienie nóg w wyniku uszkodzenia rdzenia kregowego.

Leczenie:
Ból karku łagodzi się poprzez odpoczynek i fizjoterapie. W celu zmniejszenia zapalenia w obrębie karku zazwyczaj stosuje się leczenie ultradźwiękami oraz ciepłem, co pomaga zrelaksować spięte wokół karku mięśnie. Podczas leczenia, zwłaszcza w czasie mocnych bóli, najlepiej jest nosić kołnierz, umożliwiający odpoczynek mięśni i karku. Ważnym elementem jest pewność, że wykonywany przez Ciebie zawód nie przyczynia się do powstawania bólu. Pracując przy komputerze, na budowie, jeżdżąc samochodem pamiętaj o prawidłowym ułożeniu głowy, pleców i barków, w zależności od wykonywanej pracy.

Suplementy przyspieszające regenerację:

  • Calcium Magnesium Plus - Połączenie wapnia magnezu i innych pierwiastków w odpowiedniej proporcji mocno wspiera i regeneruje układ kostno-stawowy. Stosuj 2 kapsułki dziennie na noc.
  • Stress Management - Preparat zawiera zestaw witamin z grupy B, wspomagając w prawidłowej pracy układ nerwowy, przynosząc rozluźnienie w miejscu występowania bólu. Stosuj 2 tabletki po posiłku.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium