Blog kategorie

Bezpieczeństwo stosowania olejków aromatycznych

Bezpieczeństwo Stosowania
Stosowanie esencji aromatycznych jest całkowicie bezpieczne pod warunkiem, że przedsięwzięte zostaną pewne środki ostrożności. Proszę zapoznać się z informacją podaną na odwrocie  oraz wziąć pod uwagę poniższe wskazania:

  1. Nigdy nie spożywać esencji aromatycznych.
  2. Wskazane jest, by osoby posiadające wrażliwą skórę lub skłonności do alergii zrobiły najpierw próbę na małym kawałku skóry.
  3. Bez względu na to, czy stosuje się pojedynczą esencję czy mieszankę, całkowita ilość esencji nie powinna nigdy przekraczać zalecanego poziomu (por. punkt "jak stosować esencje aromatyczne?")
  4. W przypadku dzieci, osób starszych i schorowanych należy stosować wyłącznie najłagodniejsze esencje w bardzo niskim stężeniu.
  5. Nigdy nie stosować nierozcieńczonych esencji bezpośrednio na skórę.
  6. Nie dopuszczać do kontaktu z oczami.
  7. W przypadku wątpliwości, skontaktować się z wykwalifikowanym aromaterapeutą.

Mieszanie
W każdej z poniższych metod można zastosować esencję pojedynczą lub mieszankę. Mieszanie esencji może wzmocnić pewne ich cechy, na przykład stosując jednocześnie trzy esencje, które łagodzą napięcie mięśni możemy zwiększyć efekt. Największą skuteczność uzyskuje się mieszając dwie do czterech esencji.

Jak stosować esencje aromatyczne?
Jest wiele sposobów umożliwiających efektywne stosowanie esencji aromatycznych. Kąpiele i masaże same w sobie posiadają ogromny potencjał aromatyczny; dodanie esencji aromatycznych spowoduje, że ich skuteczność będzie jeszcze większa. Rozpylanie esencji aromatycznych może polepszyć nastrój, odświeżyć powietrze, dezynfekować pokoje chorych, czy też po prostu kreować przyjemną atmosferę. Stosowanie esencji aromatycznych do pielęgnacji skóry oznacza ładny wygląd oraz dobre samopoczucie. Stosując swoje własne mieszanki można stworzyć niepowtarzalną kompozycję zapachową, która zastąpi perfumy. Kąpiele: Działają relaksująco, pobudzająco bądź po prostu łagodząco na ciało i umysł. Dodać 3-7 kropli esencji do kąpieli w trakcie nalewania wody. Zamieszać wodę, by rozprowadzić esencję. Rozluźnić się i "moczyć" przez co najmniej 10 minut.
Masaże: Najbardziej efektywny i relaksujący sposób wykorzystania esencji aromatycznych. Pozwól sobie na luksus masażu całego ciała, bądź wcieraj esencje tylko w wybrane obszary skóry. Nigdy nie należy stosować nie rozcieńczonych esencji bezpośrednio na skórę. Zmieszać 15-3%  esencji aromatycznych w olejku do masażu Naturalne Aromaty (4-9 kropli esencji aromatycznej na jedną łyżkę stalową olejku do masażu lub 3 -6 kropli na 10 mi olejku).
Lampka zapachowa: Do nasycenia powietrza aromatem. Odświeżania oraz do tworzenia określonego nastroju. Aby uzyskać najlepsze efekty należy stosować lampki zapachowe Aromaty Naturalne. Stosować 4-7 kropli esencji. Można też umieścić naczynie z gorącą wodą i kilkoma kroplami esencji na grzejniku, bądź kłębek waty nasączonej paroma kroplami esencji za grzejnikiem.
Pielęgnacja sk6ry: Esencje aromatyczne można stosować w celu poprawy stanu skóry do nawilżania, do zapewnienia równowagi warstwy lipidowej skóry zaraz po prostu do zapewnienia zdrowszego wyglądu skóry. Dodać odpowiednią esencję aromatyczną przez siebie wybraną do olejku do masażu Naturalne Aromaty (3-5 kropli esencji na 10 rot olejku). Perfumy: Wiele esencji aromatycznych można pojedynczo stosować jako perfumy: mieszanki esencji mogą tworzyć niespotykanie egzotyczne aromaty. Stwórz swoje własne perfumy, stosując 15 kropli esencji na 25 ml wódki białej najwyższej jakości lub oleju z jajoby. Jak w przypadku każdych perfum, stosować oszczędnie na skórę.
Przechowywanie: aby zachować pełną moc oraz jakość esencji aromatycznych, najeży przechowywać je w chlodnym miejscu z dala od bezpośredniego światła slonecznego oraz zakręcać pojemniki bezpośrednio po użyciu esencji.

Informacje ?Jak bezpiecznie posługiwać się esencjami aromatycznymi?? opracowano w oparciu o fachową literaturę z dziedziny aromaterapii. Olejki eteryczne nie są produktem farmakologicznym. Każde schorzenie powinno być skonsultowane z lekarzem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium