Blog kategorie

Astma Przyczyny

Napady astmatyczne spowodowane są zazwyczaj wieloma czynnikami działającymi jednocześnie. Czynniki te możemy podzielić na zewnętrzne i wewnętrzne. Do zewnętrznych zaliczamy alergeny takie jak kurz, sierść zwierząt, dym tytoniowy, pyłki roślin i jad owadów. Natomiast jeżeli chodzi o wewnętrzne czynniki wywołujące tą dolegliwość - są one trudne do wyeliminowania. Do nich należy stres, gwałtowne zmiany temperatury, niepokój, infekcje układu oddechowego czy wysiłek fizyczny.

Najczęściej alergicy cierpią z powodu alergenów zewnętrznych i tu przyczyną w 60-90% jest alergia. Alergeny wdychane wraz z powietrzem powodują uwalnianie histaminy i innych substancji w organizmie przyczyniając się do reakcji alergicznej - w tym wypadku napadów astmatycznych.

Do alergenów z których nie zdajemy sobie sprawy należą: leki przeciwzapalne - ibuprofen, aspiryna i jej substancje pochodne (indometacyna, fenylobutazon), związki zawierające siarkę - chodzi tu o środki spożywcze między innymi takie jak piwo, ocet, herbata rozpuszczalna, wino, krewetki, suszone owoce, pizza, sok z cytryny i winogron, pure ziemniaczane w proszku, syropy. Przyczyną astmy może być również niedoleczone zapalenie oskrzeli. Kolejnym czynnikiem wpływającym na chorobę są skłonności genetyczne chorego.

Pomocne suplementy na to schorzenie:

  • Witamina C Plus - Witamina C - główny przeciwutleniacz naszego organizmu. Neutralizuje silne utleniacze dostające się do oskrzeli z wdychanym powietrzem. Zawarte w niej flawonoidy blokują uwalnianie histaminy oraz neutralizuje wolne rodniki, które wywołują stan zapalny ściany dróg oddechowych. Stosuj 3 razy dziennie po 1 tabletce
  • Strong Bones - Duża dawka magnezu z wapniem zawarta w produkcie zmniejsza gotowość skurczową mięśniówki oskrzeli. Stosuj 2 razy dziennie po 1 kapsułce.
  • Stress Management - Zestaw witamin z grupy B, zawarta w niej witamina B6 zmniejsza objawy astmy, w tym świszczący oddech. Stosuj 2 tabletki dziennie po posiłku.
  • Omega 3 - Nienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w produkcie wykazują działanie przeciwzapalne na ścianki oskrzeli. Stosuj 1 kapsułkę dziennie po posiłku.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium