Blog kategorie

Askarioza

Askarioza czyli inaczej glistnica jest chorobą pasożytniczą człowieka spowodowaną przez glisty, Ascaris lumbricoides - pasożyty bytujące w jelicie cienkim.

Według badań stwierdzono, że około 1 miliard ludzi jest zarażonych tym pasożytem. Do najczęstszych zarażeń dochodzi w krajach z problemami z kanalizacją, a więc można stwierdzić że jest to daleka choroba, spoza Europy. Istnieją również zarażenia w Europie jednak nie są one często spotykane.

Glistnica często nie daje żadnych objawów, jednak kiedy do nich dojdzie, zaliczyć możemy takie jak:

 1. męczący ból gardła i kaszel,
 2. nadpobudliwość nerwowa,
 3. obrzęki twarzy,
 4. bóle brzucha i wątroby nie zawsze mające związek z jedzeniem,
 5. duszności w spoczynku lub przy wysiłku,
 6. puste odbijanie i odbijanie goryczą,
 7. zaparcia i wzdęcia,
 8. ssanie w brzuchu oraz chudnięcie,
 9. problemy z zasypianiem,
 10. niedokrwistość i zawroty głowy,
 11. spadek aktywności fizycznej.Rozpoznać glistę można poprzez stwierdzenie obecności jaj lub całego pasożyta w kale. Można to zrobić dopiero po upływie około 2,5 miesiąca od zarażenia, kiedy samica osiągnie dojrzałość płciową i zacznie składać jaja.

Glisty nie lubią wielu składników pochodzenia roślinnego w tym substancji w czosnku, świeżych porach, pestkach z dyni i innych. Podawając "nielubiane" składniki żywieniowe glist, one w konsekwencji opuszczają przewód pokarmowy żywiciela wraz z kałem.

Suplementy pomocne na askariozę:

 • ParaproteX - Prawdziwy pogromca pasożytów, wirusów i bakteri. W skłądzie produktu "top lista" nielubianych przez pasożyty substancji. Stosuj 3 razy dziennie po 2 tabletki.
 • AC-Zymes - Naturalna flora bakteryjna 2 mld żywych kultur bakterii. Wraz z stosowaniem w/w ParaproteXu, przywróć harmonie i ład w układzie pokarmowym i jelicie. Stosuj 3 raz
 • Garlic max - Czosnek od wieków był stosowany jako broń przeciwko pasozytom, teraz nie może być inaczej. Stosuj 3 razy dziennie po 1 tabletce.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium