Blog kategorie

Anoreksja

Choroba ta głównie dotyczy dziewcząt w czasie okresu pokwitania. Jest chorobą psychiczną polegającą na wstręcie do produktów żywieniowych. Osoba cierpiąca na to schorzenie stopniowo zmniejsza ilość spożywanych posiłków, aż do tego stopnia, że może spożywać tylko wybrane produkty w bardzo małych ilościach.

W dalszej fazie choroby osoba taka odmawia przyjmowania posiłków lub reaguje wymiotami na próbę posilenia się, ograniczając swoje "pożywienie" do picia płynów. Jak wiemy każdy organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje energii, którą czerpie z pożywienia. Osoby nie odżywiające się prawidłowo, gwałtownie tracą na wadze, oraz wyniszczają swój organizm, pozostawiając czasem nieodwracalne zmiany.

Brak leczenia anoreksji zabija około 20% chorych.

O anoreksji możemy mówić, gdy nie następuje utrzymanie minimalnej masy ciała dla wieku i wzrostu, istnieje bardzo duży lęk przed przytyciem lub otyłością u osób, które uważają się za zbyt grube mimo faktu, że tak naprawdę są już wyniszczone.

Niektóre symptomy anoreksji:

  • zanik miesiączki,
  • osłabienie,
  • dolegliwości układu krążenia np. zimne ręce i nogi.


W wielu przypadkach jadłowstrętu niezbędna jest hospitalizacja psychiatryczna, oraz sztuczne karmienie jak i dożylne wstrzykiwanie substancji odżywczych.

Pomocne suplementy:

Polinesian Noni - Liofilizowany sok z noni dostępny tylko przez firmę CaliVita, uzupełni wszystkie niezbędne substancje odżywcze do prawidłowego funkcjonowania oganizmu. Stosuj 50ml dziennie rano.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium