Blog kategorie

Anemia

Zmniejszona ilość hemoglobiny we krwi lub liczby czerwonych krwinek, może i zazwyczaj doprowadza do anemii. Powoduje to, że komórki nie otrzymują odpowiedniej ilości tlenu, stąd występujące oznaki anemii. Pomimo faktu, że objawy tej dolegliwości są przez dłuższy czas niewielkie, lub w ogóle się nie ujawniają, anemia może być zagrożeniem dla życia, jeśli nie zaczniemy działać w kierunku poprawy tego stanu.

Przyczyny anemii:

Zazwyczaj głównym powodem anemii jest niedobór żelaza, który spowodowany jest stopniowym ubytkiem krwi z naszego organizmu. Wówczas zmniejsza się ilość hemoglobiny. Szczególnie narażone na anemię są kobiety, które mają obfite miesiączki. Następną grupą osób która może borykać się z anemią to osoby, które często krwawią z różnych przyczyn. Przyczyną taką mogą być hemoroidy, wrzody i polipy jelit, rak okrężnicy i żołądka. Do przyczyn anemii zaliczamy również długotrwałe stosowanie leków przeciwzapalnych.

Inny rodzaj anemii, który występuje znacznie rzadziej to anemia złośliwa wywołana brakiem witaminy B12 lub niedoborem kwasu foliowego. Na ten typ anemii cierpią osoby, które niewłaściwie się odżywiają, nie mogąc sprostać zapotrzebowaniu organizmu na te substancje. Do grona tych osób zaliczamy: palaczy, kobiety w ciąży i karmiące piersią, alkoholików, osoby z zaburzeniem trawienia, osoby po 50-tym roku życia.

Objawy anemii:

  • szybkie męczenie się, uczucie osłabienia, drażliwość, zawroty głowy, przewlekłe zmęczenie;
  • mdłości i biegunka;
  • siniaki lub krwawienia (np. z nosa);
  • szybkie bicie serca, duszności;
  • owrzodzenie jamy ustnej i języka oraz bladość dziąseł


Zalecane suplementy:

  1. Iron Plus - Naturalne żelazo wraz z dodatkiem witaminy C i bioflawonoidów. Stosuj 1 tabletkę dziennie po posiłku.
  2. Witamina C- 500 - Witamina C znacznie zwiększa przyswajanie żelaza. Stosuj 2 tabletki po posiłku.
  3. Stress Managament - Duże ilości witamin z grupy B, w tym również witamina B12 i inne pierwiastki. Stosuj 2 razy dziennie, po 1 tabletce.
  4. New Life - Naturalny produkt przeznaczony z myślą o kobietach w ciąży, oraz o kobietach karmiących. Zawiera odpowiednie ilości kwasu foliowego. Stosuj 1 tabletkę dziennie w trakcie posiłku.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium