Blog kategorie

Afty

Afty to owalne pęcherzyki z żółtawym nalotem, pod którym jest nadżerka. Występują w jamie ustnej na brzegach i końcu języka, oraz na wargach. Wokół afty następuje czerwonawy stan zapalny, a ich wielkości może być od paru milimetrów do nawet 2cm.

Powodem powstawania tego schorzenie może być np. ukłucie szczoteczką do zębów, czy zabiegi stomatologiczne. Inną przyczyną powstawania aft może być czynnik immunologiczny, bądź alergiczny. Afta może powstać również w wyniku stresu, niektórych produktów żywieniowych, infekcji i innych chorób.

Z przeprowadzonych badań wynika, że około 30% osób borykających się z aftą ma w rodzinie osobę, która również cierpiała na tą chorobę.Afty przewlekle nawrotowe głównie atakują osoby dorosłe. Chorobie tej podczas wyrzutu, towarzyszy ból ze strony węzłów chłonnych. Jeden rzut zazwyczaj trwa od 4-10 dni, przy jednoczesnym i stopniowym ustępowaniu bólu na przestrzeni tych dni. 

Powstawaniu aft sprzyjają niedobry żelaza, kwasu foliowego, witaminy B12, oraz zaburzenia autoimmunologiczne i hormonalne.

Do najczęstszych objawów zaliczamy pieczenie i punktowy ból. Zdarzyć się może gorączka oraz powiększenie się węzłów chłonnych.

Polecane produkty na to schorzenie:

  • Probiobalance - Naturalna flora bakteryjna do ssania stworzy, niekorzystne warunki do rozwoju "złych" bakterii w jamie ustnej. Stosuj 2 razy dziennie po 1 tabletce.
  • Paraprotex - Prawdziwy pogromca wirusów, pasożytów i bakterii, znakomicie oczyszczając organizm z nieproszonych gości. Tabletkę ssać 3 razy dziennie po 1 sztuce.
  • Virago - Skutecznie wzmacnia system immunologiczny, zapobiegając infekcjom. Stosuj 1 tabletkę 3 razy dziennie przed posiłkiem.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium