Blog kategorie

Choroba Raynauda

Choroba Raynauda jest chorobą krążenia. Ma miejsce w najmniejszych tętnicach naszego ciała, to jest w uszach, palcach rąk i stóp oraz pod skórą nosa. Choroba ta polega na nagłym uczuciu zimna np. drętwienie palców u rąk zaraz po wyjściu z domu w mroźny dzień, czy latem gdy trzymasz zimnego loda lub jakiś napój. Zimno wywołane jest skurczem tętniczek, powodując w ten sposób niedotlenienie i niedokrwienie skóry w wymienionych wyżej miejscach. Potem następuje zblednięcie lub sinienie obszarów dotkniętych oraz uczucie zimna. Objawy zazwyczaj szybko mijają i nie niosą za sobą powikłań.

Przyczyny choroby:

Przyczyny choroby do dziś nie są znane mimo tego, że choroba została odkryta w 1862 roku przez lekarza Maurice'a Raynauda. Większość badaczy twierdzi, że nadwrażliwość naczyń u osób cierpiących na tą chorobę spowodowana jest uszkodzeniem nerwów w obszarze, w którym chodzi do zaburzeń.
Dziś wiemy, że choroba ta często występuje wraz z innymi schorzeniami takimi jak reumatoidalne zapalenie stawów, toczniowi, migrenie, niedoczynności tarczycy, czy miażdżycy naczyń krwionośnych. Przyczyną występowania objawów schorzenia może być również przewlekły stres, leki zmniejszające krzepliwość krwi, leki nasercowe oraz przeciwmigrenowe.

Pomocne produkty na to schorzenie:

  1. Mega QProtect - Zawarte w produkcie witaminy i minerały, wraz z miłorzębem japońskim, poszerzają światło najmniejszych naczyń krwionośnych. Stosuj 2 razy dziennie po 1 tabletce przed posiłkiem.
  2. Witamina E - Usprawnia przepływ krwi w naczyniach, wpływa korzystnie na cały układ krwionośny. Stosuj 1 kapsułkę dziennie po posiłku.
  3. Stress Management - Kompleks witamin z grupy B na stres, dodatkowo w produkcie duża dawka magnezu, który chroni przed skurczami naczyń, a także korzystnie wpływa na układ krążenia. Stosuj 2 tabletki dziennie w czasie posiłku.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium