Blog kategorie

Choroba nerek

Nasz narząd jakim są nerki służą w głównej mierze do 4 czynności:regulacyjnej - utrzymuje stałą objętość, skład i odczyn płynów ustrojowych oraz przeciwdziała utracie wody potasu czy sodu; wydalnicza - usuwa z organizmu zbędne produkty przemiany materii, takie jak mocznik, czy kwas moczowy;wewnątrzwydzielnicza - czyli produkcja substancji takich jak erytropoetyny, reniny, angiotensyny, witaminy D3 i prostaglandyny;metaboliczna produkcja różnych substancji oraz degradacja związków aktywnych biologicznie. W skrócie nerki są niezbędnym narządem oczyszczającym nasz organizm z produktów przemiany materii.

Zaburzenia pracy nerek

Mogą powstać w wyniku przyjmowania niektórych leków, występowania niektórych chorób wpływających na pracę nerek oraz przez zatrucie organizmu różnymi substancjami.

Następną przyczyną zaburzenia pracy nerek są kamienie nerkowe, które tworzą się gdy w moczu jest zbyt dużo soli mineralnych. Wówczas dochodzi do ich krystalizacji w drogach moczowych. Powstałe już kamienie z reguły są drobne, zdarzają się jednak przypadki dużych - one blokują odpływ moczu z nerek.

Kolejnym zaburzeniem pracy narządu jest zapalenie nerek. Występuje one w dwóch rodzajach odmiedniczkowym lub kłębkowatym. Te pierwsze powstaje w wyniku występowania blizn w nerkach, które mogą być spowodowane bakterią E. coli. Jeżeli chodzi o zapalenie kłębkowe spowodowane jest zaburzeniem układu obronnego organizmu. Często dochodzi do białkomoczu, ponieważ przez uszkodzoną błonę filtracyjną przedostają się białka. Z reguły temu schorzeniu towarzyszą obrzęki oraz wysokie ciśnienie krwi. Oby dwa zapalenia nerek, nieleczone mogą doprowadzić do niewydolności pracy nerek, a z kolei ta jest zagrożeniem dla naszego zdrowia.

Przyczyny choroby nerek:
Do głównych przyczyn kamieni nerkowych zaliczamy jedzenie dużych ilości białka pochodzenia zwierzęcego i produktów mocno przetworzonych. Powstawaniu kamieni sprzyja obniżona odporność organizmu oraz zaburzenia pracy gruczołów regulujących gospodarkę wapniową. Mniejsze spożywanie płynów też jest powodem kamieni poprzez zalegające złogi soli w nerkach.

Odmiedniczkowe zapalenie powstaje najczęściej, gdy drogi moczowe są zablokowane. Kłębkowe zapalenie nerek jest wynikiem silnej reakcji organizmu na infekcję.

Do przyczyn występowania chorób nerek wymienia się również zażywanie dużej ilości leków, cukrzyca, wstrząs powodujący spadek ciśnienia tętniczego i niedokrwienie nerek oraz nadciśnienie tętnicze.

Stosowane preparaty wzmacniające pracę nerek:

  1. Witamina C 500 - Silny przeciwutleniacz - neutralizuje wolne rodniki, które powstają w czasie kłębkowego zapalenia nerek. Stosuj 3 razy dziennie po 1 tabletce.
  2. Stress Management - Magnez wraz z kompleksem witamin z grupy B. Połączone razem wydalają z moczem mało kwasu moczowego, czyli zmniejsza się ryzyko kamicy moczanowej. 2 tabletki dziennie po posiłku.
  3. Calcium Magnesium Plus - Magnez z wapniem wspomagają pracę nerek. Stosuj 1 kapsułkę dziennie po kolacji.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium