Infolinia
Infolinia
zamówienia, pomoc, porady
(tylko dla tel. stacjonarnych)
(91) 439-18-99
(dla tel. stacjonarnych i kom.)
(dla tel. stacjonarnych i kom.)

Pon-Niedz 9.oo-21.oo

Koszty wysyłki
Cennik DHL
Przelew - 14 PLN
Pobranie - 14 PLN
PayU.pl - 14 PLN
Cennik Poczta
Przelew - 12 PLN
Pobranie - 12 PLN
PayU.pl - 12 PLN

MANDER Michał Andrys

NIP: 852-252-72-88
Nr konta: 95 1140 2017
0000 4402 0872 1567

71-220 Szczecin
ul.Koralowa 5

tel./fax +48 91 439 18 99
tel. +48 606 22 00 39

biuro@zdrowoisportowo.pl

banner strony banner strony banner strony
Dołącz do klubu Calivita
Robiąc zakupy u nas zyskujesz:
  • Darmową konsultację pod numerem infolinii 801-011-876, kom. 606-220-039
  • Poprawę stanu zdrowia
  • Kompletny katalog produktów z dokładnym opisem wszystkich produktów
  • Kartę członkowską klubu CaliVita oraz prenumeratę gazetki CaliNews
  • Produkty wysyłane bezpośrednio od producenta bez żadnej dodatkowej marży
  • Najtańszą wysyłkę kurierem ze wszystkich sklepów CaliVita
Dołącz do klubu Calivita Dołącz do klubu Calivita Dołącz do klubu Calivita
Kursy zdrowia

Alkaiczna Woda Jonizowana

Alkaliczna woda jonizowana

Alkaliczna woda jonizowana pojawia się w płynie mózgowym już w ciągu 1 minuty od spożycia, co może poprawić zdolność koncen­tracji i myślenia. Jest to spowodowane faktem, że woda jonizowana zasadniczo różni się od tradycyjnej wody.

Podczas procesu jonizacji zmienia się klasterowa struktura wo­dy. Woda jonizowana posiada klastery heksa­gonalne - oznacza to, że klaster składa się tyl­ko z 6 molekuł. Taka woda może łatwiej prze­dostać się do komórek. Jest to jeden z powo­dów, dlaczego nazywana jest wodą mikrokla­sterową czy mikrowodą. W ten sposób zdol­ność nawodnienia organizmu może być sze­ściokrotnie większa. Oczywiście, zwiększa się również zdolność rozpuszczania; tak, więc w wyniku picia wody jonizowanej poprawia się również skuteczność metabolizmu.

Jedną z głównych przyczyn chorób i starze­nia się jest przewlekły niedobór wody, tzn. od­wodnienie. Jeśli komórki są stale odwodnione, słabną. Ponieważ nie pijemy wystarczających ilości czystej wody, nasze komórki starzeją się bardzo szybko i łatwo zapadamy na choroby.

Podczas picia wody jonizowanej powstaje środowisko pełne ujemnych jonów (podobnie jak na wybrzeżu czy w wodospadzie), które znane jest ze swojego korzystnego wpływu na organizm. W takim przypadku nasz system obronny jest pobudzany i wzmacniany, w efekcie rzadziej chorujemy, osiągamy maksymalny poziom energetyczny. Wzmocnieniu ulegają procesy eliminacji, łagodnieją dolegli­wości bólowe i możemy zaobserwować silną regenerację organizmu.

 Proces starzenia się jest nieprze­rwaną toksykacją wywołaną kwaśnymi pro­duktami przemianv materii. Z punktu widzenia procesów biochemicznych organizmu, proces starzenia to nic innego jak zużycie składników mineralnych w celu neu­tralizacji kwaśnych produktów. Lepszy dostęp tlenu do komórek jest ważny dla zachowania naszego zdrowia, ponieważ wspiera eliminację toksyn, produkcję zdro­wych komórek krwi i zmniejsza skutki zakwa­szenia. Stosując alkaliczną wodę jonizowaną najłatwiej możemy chronić się przed atakiem wolnych rodników, ponieważ ładunek jonów hydroksylowych neutralizuje utleniający wpływ wolnych rodników.

Wpływ wolnych rodników prowadzi do rozwoju wielu chorób: raka, cukrzycy, chorób sercowo-naczyniowych, ale warto pamiętać, że również znamiona i piegi są efektem obec­ności wolnych rodników. Możemy uniknąć tych chorób prowadząc właściwy styl życia i stosując suplementy diety.

W zdrowych komórkach toksyczny wpływ wolnych rodników jest neutralizowany przez antyoksydanty. Ponieważ w alkalicznej wodzie jonizowanej tlen wiąże tylko 1 wodór, pozostaje jeden wolny ładunek ujemny (-). Umożliwia to wiązanie wolnych rodników w organizmie i spowalnia lub eli­minuje ich zdolność reakcji. W ten sposób za­trzymuje niszczący proces degradacji i substan­cje chemiczne stają się mniej szkodliwe! Tak, więc alkaliczna woda posiada właściwości re­dukujące, eliminuje wolne rodniki z organizmu.

Poprzez picie wody alkalicznej możemy prz­erwać czy nawet odwrócić proces zakwaszania naszego organizmu. Większość spożywanego przez nas pożywienia posiada właściwości za­kwaszające. Na to nakłada się równie negatyw­ny wpływ sztucznych dodatków żywnościo­wych i leków. Wszystko to prowadzi do zakwa­szenia naszego organizmu i rozwoju poważ­nych problemów: alergii, cukrzycy, otyłości, osteoporozy, bólów stawów, nadciśnienia, pro­blemów z nerkami, itd. A zatem, alkaliczna woda jonizowana świetnie alkalizuje orga­nizm; pomaga zdrowo zarządzać równowagą kwasowo-zasadową naszego organizmu.

Zaleca się picie wody alkalicznej w przypadku:
- nadkwaśności żołądka
- przewlekłej biegunki
- zaburzeń trawienia
- nieprawidłowych procesów fermentacyjnych w żołądku i jelitach (wzdęcia, brzydki oddech)

Picie alkalicznej wody jonizowanej, którą otrzymujemy z urządzenia oczyszczającego i jonizującego wodę - jest niezwykle istotnym i skutecznym sposobem na odfiltrowanie diok­syn oraz innych substancji chemicznych, mają­cych negatywny wpływ na stan naszego zdro­wia i środowiska. Ze względu na stały proces powstawania wolnych rodników w komór­kach, alkaliczna woda jonizowana jest najlep­szym sposobem oczyszczania.

Osoby cierpiące na zaparcia powinny pić zdecydowanie dużo wody alkalicznej. Począt­kowo picie alkalicznej wody jonizowanej może nieznacznie nasilić dolegliwości, ale stopnio­wo (w ciągu około miesiąca) doprowadzi do poprawy - stolce stają się jaśniejsze, bardziej żółtawe i prawie bezwonne.

Chlor, stosowany do dezynfekcji wody pitnej i niszczenia zarazków, zabija również ważną, przyjazną florę żyjącą w naszych jelitach. Na­tomiast szkodliwe, patogenne bakterie, wirusy i grzyby z czasem stają się bardziej oporne na działanie chloru, w rezultacie bardzo łatwo tłumią korzystną, pożyteczną florę. Najłatwiej dostrzegalnym znakiem tego zjawiska są stolce o nieprzyjemnym zapachu. Natomiast stolce osób pijących alkaliczną wodę jonizowaną sta­ją się prawie bezwonne. Można to osiągnąć po­przez regularne picie alkalicznej wody przez okres co najmniej miesiąca. "Zdrowe" stolce rzeczywiście nie pachną tak intensywnie. Oznacza to, że flora jelitowa jest idealna, zrów­noważona, w dobrym stanie (stolec dokładnie przypomina zapach stolca dzieci karmionych w 100% pokarmem matki).

Jeśli porównamy zawartość chloru w wodzie z kranu, mineralnej i alkalicznej wodzie joni­zowanej, wyniki mówią same za siebie: urzą­dzenie obniża stężenie chloru z 2,0 ppm/l do wartości 0,2-0,4 ppm/l, jednocześnie pozosta­wiając w oczyszczonej, alkalizowanej wodzie wystarczające ilości niezwykle ważnych składników.

 

Polecane produkty

Infolinia
Infolinia
zamówienia, pomoc, porady
801-011-876
(tylko dla tel. stacjonarnych)
(91) 439-18-99
(dla tel. stacjonarnych i kom.)
kom. 606-220-039
(dla tel. stacjonarnych i kom.)

Pon-Niedz 9.oo-21.oo

Koszty wysyłki
Cennik DHL
Przelew - 14 PLN
Pobranie - 14 PLN
PayU.pl - 14 PLN
Cennik Poczta
Przelew - 12 PLN
Pobranie - 12 PLN
PayU.pl - 12 PLN

MANDER Michał Andrys

NIP: 852-252-72-88
Nr konta: 95 1140 2017
0000 4402 0872 1567

71-220 Szczecin
ul.Koralowa 5

tel./fax +48 91 439 18 99
tel. +48 606 22 00 39

biuro@zdrowoisportowo.pl