Blog kategorie

Zapalenie pęcherza moczowego

Zapalenie pęcherza moczowego spowodowane jest przez infekcje bakteryjne i wirusowe. Do zakażenia dochodzi, gdy bakterie dostaną się z cewki moczowej do pęcherza. Choroba ta w większej mierze dotyczy kobiet, niż mężczyzn. Powodem tego jest budowa układu moczowego kobiet. Kobiety mają o wiele krótszą i szerszą cewkę moczową, taka budowa organizmu kobiety powoduje, że bakterie szybciej atakują pęcherz moczowy kobiety, niż mężczyzny.

czytaj całość »
Grzybica pochwy

Do zapalenia błony śluzowej pochwy dochodzi poprzez drożdżaki Candida Albicans. One są głównym powodem świądu i pieczenia. Grzyby te są stale obecne w naszym organizmie. Kiedy zaczynają się gwałtownie namnażać wywołują stan zapalny, nie tylko w okolicach intymnych. Kiedy dojdzie do zakażenia w drogach rodnych kobiety zaczyna pojawiać się zapalna wydzielina.

czytaj całość »
Chrypka

Nieodzowną częścią chrypki jest zmiana głosu i jego barwy. Dolegliwość ta może doprowadzić do  krótkotrwałego zaniku głosu. Powodem występowania chrypki są zmiany chorobowe w obrębie krtani. Zdarza się również, że choroba pojawia się w wyniku zbyt intensywnego używania głosu lub jako następstwo chorób ogólnych.

Występowaniu chrypki i jej utrzymaniu sprzyja: palenie papierosów, szybkie oddychanie zimnym powietrzem, alergie, spożywanie w nadmiernych ilościach alkoholu, oraz kontakt z niektórymi substancjami chemicznymi.

czytaj całość »
Brodawka

Brodawka to jedna z najczęściej spotykanych chorób skóry. Zmiana skórna jaką jest brodawka, powstaje w wyniku zakażenia wirusem brodawczaka, wówczas komórki w naskórku gwałtownie się powielają, a wirus powoduje nadmierną i miejscową produkcję keratyny. Otaczająca brodawki skóra nie ulega stanowi zapalnemu. Choroba ta nie jest bolesna, charakteryzuje się tylko wizualnym pogorszeniem się danego obszaru skóry. Brodawka może występować w każdym miejscu, najczęściej spotykana jest na skórze stóp, rąk i w okolicy narządów płciowych.

czytaj całość »
Ból karku

Ból karku jest chorobą układu kostno-stawowego. Chorzy cierpią na te dolegliwość zazwyczaj po przebytym zapaleniu stawów, oraz w reumatoidalnym zapaleniu stawów. Może być także spowodowany złą postawą ciała.

czytaj całość »
Bóle gardła - zapalenie krtani

Bóle gardła

są najczęściej jednym z objawów choroby nosa, gardła, uszu i krtani. Do bólu tego dochodzi w wyniku zakażenia wirusowego lub bakteryjnego. Zapalenie gardła i krtani występuje bardzo często bezpośrednio w czasie choroby układu oddechowego, czyli zapalenia płuc, oskrzeli, przeziębienia, zapalenia zatok, grypy, czy anginy, bądź zaraz po jej zakończeniu.

czytaj całość »
Zapalenie pochwy

Stan zapalny pochwy spowodowany jest przez zakłócenie flory bakteryjnej. Może to nastąpić podczas stosunku płciowego, miesiączki, poronienia, a nawet gdy zaniechamy odpowiednią higienę osobistą (używanie tego samego ręcznika przez dłuższy okres czasu itp.).

czytaj całość »
Zakażenia grzybicze, zmiany skórne

Pasożytniczy grzyb Candida Albicans (bielnik biały) - jest to rodzaj pasożytniczego grzyba drożdżowego, zwykle występuje w ilościach nieszkodliwych w pochwie, układzie trawiennym, na skórze oraz w ustach. Osłabienie organizmu sprzyja rozwojowi może spowodować jego rozmnażanie. Zakażenie grzybicze może sygnalizować wiele rożnych objawów i chorób niekojarzonych z grzybami.

czytaj całość »
Torbiele

Torbiele jajnika jest to choroba, polegająca na występowaniu wokół jajnika patologicznej, zamkniętej jamy wypełnionej płynem. Mogą one powstawać w jednym jajniku, lub w obu naraz. Zazwyczaj ich wielkość nie przekracza orzecha, zdarzają się przypadki o wielkości pomarańczy, a nawet większe. Umiejscowione są wewnątrz jajnika, w jego ścianie, lub na zewnątrz, trzymając się jajnika cienką szypułą. Torbiele są zazwyczaj łagodnym rodzajem nowotworu.

czytaj całość »
Polipy macicy

Polip macicy to mała narośl, spowodowana przerośnięciem błony śluzowej macicy. Polipy macicy zazwyczaj nie powodują żadnych dolegliwości, jednak zdarzają się przypadki wystąpienia bólu podobnego do porodowego, plamienia, oraz krwawienia międzymiesiączkowego, w czasie upałów, bądź po odbytym stosunku.

czytaj całość »
Pochwica

Choroba polega na nieoczekiwanych skurczach mięśni pochwy, bólu przy wprowadzaniu tamponu, czy penisa do pochwy, stąd można powiedzieć, że jest rodzajem dysfunkcji seksualnej.

Do przyczyn pochwicy głównie należy uraz psychologiczny z przeszłości, taki jak złe przeżycie pierwszego kontaktu seksualnego, gwałt, wstyd, lęk przed utratą błony dziewiczej, obawa przed ciążą, czy złe relacje z partnerem. Istnieją też inne przyczyny pochwicy takie jak pęknięcia narządów płciowych, niedojrzałość seksualna, stan zapalny narządów płciowych, a także nadwrażliwość układu nerwowego.

czytaj całość »
Oziębłość Płciowa

Popęd płciowy, czyli libidou kobiety jest zmienne ze względu na wahania hormonalne w ciągu cyklu miesięcznego. Wpływ na orgazm i zadowolenie ma również stres, przemęczenie, nawarstwianie się obowiązków domowych. Wiadomo że tylko, co trzecia kobieta osiąga orgazm zawsze, a 10% kobiet nie osiąga go wcale. Ból w trakcie stosunku może zdarzyć się z różnych przyczyn i na pewno niezbędna będzie wizyta u ginekologa. Inne podłoże oziębłości może mieć młoda dziewczyna, a inne kobieta w okresie menopauzy.

czytaj całość »
Okres Połogu

Okres połogu, to okres po urodzeniu dziecka. Trwa on od 6-8 tygodni, a polega on na gojeniu i odnowie organizmu kobiety, tak aby wróciła ona do stanu przed porodem. Dotyczy to szczególnie narządów i układów zaangażowanych w procesie rozwoju płodu. Najbardziej widoczne zmiany w organizmie kobiety to miejsca w narządzie rodnym, piersiach, układzie mięśniowym brzucha, w dnie macicy oraz w ośrodkowym układzie nerwowym.

czytaj całość »
Okres ciąży

Ciąża jest to biologiczny cud życia: rozwijanie i kształtowanie się organizmu z jednej mikroskopijnej komórki do organizmu dziecka w macicy kobiety. Kobieta jest wspaniale biologicznie przystosowana do bycia matką. Początek ciąży to okres dużych zmian hormonalnych w Twoim organizmie, na początku w jajnikach, potem w łożysku, po to aby przystosować organizm do prawidłowego rozwoju dziecka i utrzymania ciąży. Wzrost hormonów: progesteronu i estrogenu wywołuje wiele zmian w układach i narządach Twojego organizmu, co przyczynia się do stworzenia optymalnych warunków dla Twojego dziecka. Zmiany te również wpływają na Twoje samopoczucie, rozwija się w Tobie instynkt macierzyński, a Ty sama czujesz się już jako matka.

czytaj całość »
Obrzęki

Występowanie obrzęków spowodowane jest przez zatrzymywanie dodatkowej ilości wody w organizmie. Najczęstsze okolice występowania obrzęków to okolice kończyn dolnych, kostek oraz okolice na podudziach.

czytaj całość »
Nietrzymanie Moczu

Choroba ta, głownie dotyczy kobiet i jest coraz częściej u nich spotykanym schorzeniem. Wiele kobiet zarówno młodych jak i starszych ma w pewnym stopniu zaburzenia w oddawaniu moczu. Przyczyną nietrzymania moczu może być osłabienie mięśni zwieraczy cewki moczowej w wyniku np. ciąży, czy wieku. Inna przyczyną mogą być zniekształcone drogi moczowe przez wrodzone wady. Infekcję dróg moczowych, a także stosowanie leków przeciwbólowych, również wpływa na niezdolność do trzymania moczu.

czytaj całość »
Nadmierny apetyt

W dzisiejszych czasach wiele kobiet cierpi na nadmierny apetyt. Najważniejsze jest poskromienie apetytu a przy tym odzyskanie szczupłej sylwetki. Apetyt wzmaga się często przez nieregularne jedzenie, jedzenie słodyczy, potraw smażonych, oraz picie napoi słodzonych i gazowanych. Aby pozbyć się nadmiernego apetytu musisz ustalić sobie 5 sztywnych godzin przyjmowania posiłku np. co trzy godziny. Poza tym nie wystarczy ograniczyć ilości zjadanych kalorii, ale musisz również zadbać o to, by mieć prawidłową przemianę materii. Jeżeli twój metabolizm w organizmie jest zbyt wolny, bez przerwy masz ochotę coś przekąsić, tyjesz, masz problemy z cerą oraz dokuczają Ci zaparcia.

czytaj całość »
Menopauza

Menopauza w dosłownym znaczeniu oznacza ostatnią miesiączkę w życiu kobiety. Trwający ten proces przez określony czas, a jest on różny dla każdej kobiety nazywamy klimakterium, czyli okresem kiedy kobieta jest w stanie przekwitania. Przekwitanie u kobiet jest najczęściej między 45, a55 rokiem życia. Okres ten polega na wygasaniu funkcji hormonalnej jajników. Wytwarzają one wraz z biegiem czasu mniejszą ilość hormonów płciowych: estrogenu (odpowiedzialny za rozwój cech płciowych, popęd płciowy, regulacje cykli menstruacyjnych) i progesteronu (odpowiedzialny za podtrzymanie ciąży), powoduje to, że błona śluzowa macicy nie ulega cyklicznemu złuszczaniu, a tym samym nie jest pobudzana do wzrostu.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium